Oficjalnie: Finałowe trójki w plebiscytach FIFA

FIFA

sports.ndtv.com

FIFA ogłosiła dzisiaj finałowe trójki w organizowanych przez siebie plebiscytach na Trenera Roku oraz Piłkarza Roku 2016.

Wśród trenerów na największe uznanie zdaniem kibiców, dziennikarzy, kapitanów oraz selekcjonerów reprezentacji narodowych zasłużyli Zinedine Zidane, Claudio Ranieri oraz Fernando Santos.

Zizou został nagrodzony miejscem w finałowej trójce za szybką drogę, jaką przebył od trenera rezerw Realu do zdobycia Ligi Mistrzów i bardzo dobrego startu obecnego sezonu. Ranieri wyróżnienie otrzymał za sensacyjne doprowadzenie Leicester do mistrzostwa Anglii, a także dobre występy Lisów w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, zaś Fernando Santos za doprowadzenie reprezentacji Portugalii do mistrzostwa Europy.

Jeśli chodzi o tytuł Piłkarza Roku, obyło się bez niespodzianek. W finałowej trójce znaleźli się Cristiano Ronaldo, Leo Messi oraz Antoine Griezmann.

CR7 został doceniony za olbrzymi wkład w sukcesy klubu i reprezentacji. Ronaldo zdobył z Realem Ligę Mistrzów, po czym został w lecie, wraz z Portugalią, mistrzem Europy. 31-latek został również królem strzelców Ligi Mistrzów z 16 trafieniami.

Messi miejsce w finałowej trójce dostał “z urzędu”. Argentyńczyk od paru lat prezentuje równy, niezwykle wysoki poziom piłkarski i nie inaczej było w roku 2016. Piłkarz Barcelony miał wielki udział w zdobyciu przez Blaugranę podwójnej korony (mistrzostwo Hiszpanii i puchar kraju), dlatego też jak najbardziej zasłużył na to wyróżnienie.

Swoje nazwisko wśród finałowej trójki znalazł również Antoine Griezmann. 25-latek znacznie rozwinął się przez ostatni czas i obecnie stanowi o sile Atletico i reprezentacji Francji. Napastnik miał duży udział w doprowadzeniu Rojiblancos do finału Ligi Mistrzów, a następnie to samo osiągnięcie powtórzył z reprezentacją Trójkolorowych. W obu decydujących o ostatecznych triumfach starciach musiał uznać jednak wyższość Cristiano Ronaldo.

Zwycięzców poznamy 9 stycznia na gali w Zurychu.