Oficjalnie: Erik Ten Hag nowym menadżerem Manchesteru United!


Po wielu tygodniach plotek Manchester United w końcu ogłosił nazwisko nowego menadżera. Czerwone Diabły wydały dziś oficjalny komunikat iż funkcję tę po Ralfie Rangnicku przejmę Erik Ten Hag.

Już od momentu zakontraktowania Rafla Rangnicka jako tymczasowego trenera pojawiało się wiele nazwisk łączonych z objęciem Manchesteru United od lipca. W gronie wymienianych znaleźli się m.in. Mauricio Pochettino, Luis Enrique czy Ruben Amorim. Wybór padł ostatecznie na obecnego menadżera Ajaxu, który od początku był głównym faworytem.

Erik Ten Hag w ostatnich latach odpowiadał za sukcesy klubu z Amsterdamu. Od 28 grudnia 2017 roku doprowadził Ajax do dwukrotnego mistrzostwa kraju, dwóch triumfów w Pucharze Holadnii oraz półfinału Ligi Mistrzów.

,,To wielki zaszczyt zostać menedżerem Manchesteru United. Jestem wysoce podekscytowany wyzwaniem przede mną. Znam historię klubu, pasję jego fanów i czuję się zdeterminowany, aby doprowadzić MU do kolejnych sukcesów” – tymi słowami holender przywitał się z kibicami Czerwonych Diabłów.

Kontrakt Ten Haga z Manchesterem United będzie obowiązywał do czerwca 2025 z opcją przedłużenia o kolejny rok.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.