Oficjalnie: Eduardo Coudet nowym trenerem Celty Vigo

MARCA

Celta Vigo poinformowała, że nowym szkoleniowcem pierwszego zespołu został Eduardo Coudet. 46-letni Argentyńczyk podpisał kontrakt do 30 czerwca 2022 roku.

Powodem zmiany szkoleniowca są słabe wyniki osiągane przez drużynę za kadencji Óscara Garcii.  Trzy dni temu klub wydał oficjalny komunikat, w którym podziękowano mu za współpracę.

Óscar García Junyent i jego sztab szkoleniowy nie będą już zarządzać ławką trenerską Celty Vigo. Klub przekazuje najszczerszą wdzięczność, zarówno katalońskiemu trenerowi, jak i jego współpracownikom, za ich pracę, profesjonalizm i wysiłek, jaki wykazali podczas pobytu w Celcie, gdy udało im się zapewnić nam pozostanie w skomplikowanym sezonie 2019/2020 – czytamy w oświadczeniu.

Nowy szkoleniowiec Celty, Eduardo Coudet pracował wcześniej w brazylijskim Internacionalu, gdzie zbierał bardzo dobre recenzję i był chwalony za styl gry zespołu. Po rozegraniu 20. kolejek jego drużyna plasowała się na pierwszym miejscu w tamtejszej ekstraklasie. Klub z Estadio Balaídos będzie jego pierwszym europejskim zespołem, który będzie miał okazję poprowadzić

Jego dołączenie do Celty Vigo jest o tyle ciekawe, ponieważ był już kiedyś związany z popularnymi „Celestes”. W sezonie 2002/2003 występował tam jako zawodnik. Argentyńczyk będzie 16. szkoleniowcem Celty w przeciągu ostatnich 14. lat


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.