Oficjalnie: Charles De Ketelaere piłkarzem AC Milanu!

Twitter: @acmilan

Wychowanek Club Brugge, Charles De Ketelaere został oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik mistrza Włoch.

Tym samym zakończyła się jedna z najdłuższych, o ile nie najdłuższa saga transferowa podczas tego letniego okna transferowego. De Ketelaere od wielu miesięcy był łączony z drużyną Rossonerich, ale dopiero wczorajszego wieczora ten transfer stał się faktem.

21-latek podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2027 roku i zagra z numerem 90 na koszulce.

Poprzedni sezon był niezwykle udany w wykonaniu tego piłkarza. Dla “Niebiesko-Czarnych” rozegrał w tamtym okresie 48 spotkań, zdobywając przy tym 18 goli i zaliczając 10 asyst.

“Jako klub możemy być tylko dumni z tego, że produkt młodzieżowy odchodzi do włoskiego mistrza kraju. Widzieliśmy i pomogliśmy Charlesowi wyrosnąć na gracza, którym jest dzisiaj i życzymy mu wszelkich sukcesów w jego nowej przygodzie” – powiedział Vincent Mannaert, dyrektor generalny w Club Brugge.

“Oczywiście jestem bardzo zadowolony z tego kolejnego kroku. Jako młody zawodnik masz ambicję, aby grać na szczycie również za granicą. Chcę podziękować wszystkim w Brugii za wszystkie możliwości, jakie tam dostałem, zawsze będzie to mój dom” – oznajmił De Ketelaere.

Belgowie długo prowadzili negocjacje z włoskimi działaczami. Ostatecznie konto belgijskiego klubu zostało zasilone o 32 miliony euro. Następne 3 miliony euro mają trafić do Club Brugge w formie bonusów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.