OFICJALNIE: Arda Turan piłkarzem Barcelony!

tr.eurosport.com

Jedna z najgorętszych piłkarskich plotek ostatnich dni potwierdziła się. Arda Turan został oficjalnie przedstawiony, jako nowy nabytek FC Barcelony. Jest to już drugi transfer wykonany przez specjalną komisję zajmującą się transferami pod przewodnictwem pana Braidy. Pierwszym ruchem było sprowadzenie na Camp Nou, Aleixa Vidala.

Stało się to, co w hiszpańskich gazetach zapowiadane było już od dłuższego czasu. W związku z niepowodzeniem operacji “POGBA” do Katalonii został sprowadzony turecki pomocnik. Jest to zawodnik, którego rzekomo na Camp Nou chciał sprowadzić Luis Enrique, który uważa go za piłkarza bardzo walecznego i takie, który może przydać się w kolejnym sezonie. Przypominamy również, że tym samy Arda Turan udaję się na 6 miesięczne wakacje, ponieważ zakaz transferowy nałożony na Barcelone uniemożliwi mu rozgrywanie oficjalnych meczów klubowych, aż do stycznia przyszłego roku. Na razie nie wiadomo jeszcze nic o długości kontraktu tego zawodnika, ani o jego zarobkach w nowym klubie. Znana jest jednak kwota transferu. Jest to suma 34 milionów euro i zmienne.

WAŻNE: Barcelona zastrzegła sobie prawo do szybkiej sprzedaży zawodnika. Według tej klauzuli Turan do 20 lipca tego roku może wrócić na Vincente Calderon. Spowodowane jest to wyborami prezydenckimi w FC Barcelonie. W przypadku ewentualnego “zwrotu” piłkarza do Atletico, Barca zapłaci jedynie około 3 milionów euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.