Obrońca Śląska Wrocław doznał silnego stłuczenia żeber, miesiąc absencji Islandczyka

(fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl)


26-letni Daniel Gretarsson w meczu z Lechem Poznań doznał kontuzji żeber. Przerwa od piłki Islandczyka potrwa około miesiąc.

Reprezentant Islandii zasilił Wojskowych w zimowym okienku. Za darmo przeniósł się z angielskiego Blackpool FC. W piątkowym spotkaniu z Lechem Poznań (0:1) nie dotrwał do ostatniego gwizdka.

– Stoper odczuwał silny ból żeber, miał problem ze swobodnym oddychaniem – napisano w komunikacie. – Podejrzenia sztabu medycznego drużyny Śląska potwierdziły się – reprezentant Islandii doznał silnego stłuczenia żeber oraz pęknięcia jednego z nich. Powrót do gry Gretarssona może zająć od 3 do 6 tygodni – dodano.

Wiosną rozegrał trzy mecze w Śląsku. To piłkarz o idealnym profilu dla nas. Szukaliśmy zawodnika mobilnego, grającego odważnie do przodu, ale nie zapominającego przede wszystkim o swoich obowiązkach defensywnych. Daniel pokazywał w meczach reprezentacji Islandii i angielskiej Championship, że lubi twardą grę, dysponuje dobrą szybkością i nie boi się pojedynków – komplementował piłkarza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

źródło: slaskwroclaw.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.