O miesiąc za późno

Lech Poznań

lechpoznan.pl/fot. Adam Jastrzębowski


O miesiąc za późno. Mimo że minęło już dwa dni i ta wiadomość była już komentowana przez wielu ludzi, postanowiłem też na ten temat się wypowiedzieć, ponieważ jest to bardzo ważne.

Uważam, że zwolnienie Dariusza Żurawia jest o miesiąc za późno. Do końca sezonu pozostało siedem kolejek, więc jak łatwo policzyć jest 21 punktów do zdobycia. Teoretycznie Lech ma jeszcze szansę na mistrzostwo Polski, ale trzeba realnie mówić — dla Kolejorza sezon jest już skończony. Lech ma dalej do trzeciego Rakowa, niż do ostatniej Stali Mielec. Ale o utrzymanie Lecha jesteśmy wszyscy zgodni, więc jak widać, Lechici o nic nie grają. Niby czwarte miejsce też może dać prawo gry w europejskich pucharach, ale do tej pozycji również Lech ma daleko.
Karol Klimczak wywalić Żurawia powinien po pucharowej porażce z Rakowem. Wtedy to by jeszcze miało jakiś sens, ponieważ były trzy ligowe mecze, przerwa reprezentacyjna oraz kolejne czwarte spotkanie. Ile w tym czasie Lech zdobył punktów? Cztery, czyli jeden na mecz, a to dla aspirującego klubu o puchary jest zdecydowanie za mało.
Dziwnym posunięciem jest zwolnienie trenera, nie mając jego następcy. Prezes powinien góra 24 godziny po zdymisjonowaniu trenera, podpisać kontrakt z nowym szkoleniowcem. W chwili pisania tego komentarza mija 60 godzina, a piłkarze nadal są pod wodzą tymczasowego duetu Dariusza Dudki oraz Janusza Góry. Do tego wszystkiego należy dodać klasyk ligowy, czyli niedzielny mecz z Legią Warszawa. Rozumiałem prezesa, który chciał dać szansę trenerowi wyjść z kryzysu, ale ten czas nie mógł być nieskończony. I on się powinien zakończyć o miesiąc wcześniej.

Podsumowujmy: Lech nie ma trenera, nie ma wizji na przyszłość, ale ma jedną istotną rzecz. Jaką? Przegrany sezon. Zarówno Puchar Polski oraz Ekstraklasa dla Lecha jest porażką, ponieważ prezes nie ma alternatywy, jak i nie ma wyczucia czasu.

Kamil Radomski


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.