Nowy faworyt do wzmocnienia ataku Romy

Teheran Times

Przy zmierzających póki co donikąd negocjacjach z Andreą Belottim, Rzymianie obrali inny cel. Wzmocnieniem ataku ma być Sardar Azmoun z Zenita St. Petersburg.

Irańczyk miałby być czwartym wzmocnieniem ery Mourinho. Po oficjalnym zakupie Rui Patricio do klubu już na zgrupowaniu w Portugalii dołączyć mają dwaj kolejni nowi gracze – Matías Viña i Granit Xhaka. Kolejnym wzmocnieniem ma być zaś właśnie napastnik Zenita.

Jednym z głównych celów Romy na letnie mercato było wzmocnienie ataku. Najwięcej mówiło się o chęci sprowadzenia Andrei Belottiego, ale to wydaje się odległym tematem. Różnice między klubami w tej kwestii są na tyle duże, że Giallorossi być może zadowolą się mniej szumnym medialnie zawodnikiem.

Azmounem interesuje się także Bayer Leverkusen, który to gotowy jest zapłacić za Irańczyka około 18 milionów euro. Kartą przetargową Rzymian może być zaś włączenie do transferu niepotrzebnych im graczy. Na chwilę obecną nie wiadomo którzy z nich konkretnie mieliby to być.

Na transfer naciska zdaniem RomaPress zdaniem sam Jose Mourinho. SkySport dodaje, że Sardar Azmoun jest teraz celem numer jeden jeśli chodzi o wzmocnienie ataku Romy na nadchodzący sezon.

26-letni napastnik rozegrał w minionym sezonie 24 spotkania dla Zenita. Zdobył w nich 19 goli, dokładając do tego 6 asyst.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *