Nowak o derbowym pojedynku

Trener gdańskiej Lechii Piotr Nowak jest świadomy tego, iż niedzielne spotkanie derbowe nie będzie meczem, jak każdy inny, lecz podchodzi do niego ze spokojną, zimną głową oraz wiarą we własne umiejętności. Tak przynajmniej przekonuje 52-letni szkoleniowiec lidera Ekstraklasy.

Na przedmeczowej konferencji prasowej Nowak mówił, że kluczem do sukcesu może okazać się umiejętność odpowiedniego pohamowania emocji.

,,Wiadomo, że derby zawsze wywołują gorącą atmosferę wśród kibiców i dziennikarzy, ale my staramy się wypośrodkować nasze emocje. Przemotywowanie lub zobojętnienie nie są dobre, my znaleźliśmy w tym wszystkim odpowiedni balans. Naszym atutem będzie wiara w to, co robimy, bo dotychczas nasza praca przynosi pozytywne efekty. Mecz z Arką będzie dla nas wyzwaniem, ale jesteśmy na nie gotowi”– powiedział trener Biało-Zielonych.

Już w niedzielę o godzinie 18:00 po raz pierwszy od 5 lat będziemy świadkami Wielkich Derbów Trójmiasta. Bilety zostały już w całości wyprzedane, tak więc mecz przy ulicy Olimpijskiej obejrzy komplet publiczności.

Źródło: lechia.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.