Nowa technologia będzie użyta w piłce na mistrzostwach Europy 2024

UEFA

UEFA stwierdziła, że piłka, która zostanie użyta na mistrzostwach Europy w Niemczech, pomoże szybciej podejmować decyzje dotyczące spalonych i zagrań piłki ręką.

Fussballliebe – tak nazwano nową piłkę Adidas, którą będą grać na EURO 2024. Pozwoli na przesyłania danych w czasie rzeczywistym do sędziów. UEFA twierdzi, że piłka zapewni bezprecedensowy wgląd w każdy element ruchu piłki, przyczyniając się do procesu podejmowania decyzji przez sędziego asystenta wideo (VAR).

Technologia wie, kiedy miał miejsce dotyk. Sędziowie tak jak robią to obecnie, wykorzystają obrazy z kamer, żeby zdecydować, czy doszło do zagrania ręką. – Łącząc dane o pozycji zawodników ze sztuczną inteligencją (AI), ta innowacja przyczynia się do powstania półautomatycznej technologii spalonych UEFA i będzie kluczem do wspierania szybszych decyzji w trakcie meczów – podkreślono.

W całej Europie, zwłaszcza w Premier League, pojawiła się krytyka systemu VAR, a wielu menedżerów wypowiadało się na temat wykorzystania tej technologii. Premier League nie zdecydowała się w tym sezonie na półautomatyczne spalone, a jej sponsor Nike nie wyprodukował jeszcze piłki, z której byłyby zadowolone kluby. Turniej w Niemczech ruszy 14 czerwca przyszłego roku, a finał zaplanowano 14 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.