W meczu zamykającym 15. kolejkę hiszpańskiej Primera Division Villarreal pokonał u siebie Real Madryt 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył były gracz Los Blancos Roberto Soldado.

Od porażki w klasyku z FC Barceloną podopieczni Rafy Beniteza idą jak burza wygrywając każdy mecz a ostatnio rozgromili w Lidze Mistrzów szwedzkie Malmoe aż 8-0 i do meczu z Villarrealem przystępowali w dobrych nastrojach. Z kolei podopieczni Marcelino ostatnio zremisowali z Viktorią Plzen, ale mieli zapewniony awans do następnej rundy Ligi Europejskiej.

Mecz rozpoczął się od huraganowych ataków gospodarzy, którzy już w 8. minucie zdobyli bramkę. Bakambu zagrał piłkę w polu karnym do Soldado, a Hiszpan nie miał problemów z pokonaniem Keylora Navasa i od tej pory “Królewscy“mieli pod górkę.

Do końca pierwszej części gry nie działo się nic ciekawego. Jednak po przerwie Real Madryt ruszył do ataku przyciskając niejednokrotnie rywala do ściany.

Swoje okazje miał m. in. Karim Benzema lub Cristiano Ronaldo czy James Rodriguez, lecz za każdym razem brakowało dwóch rzeczy-albo zimnej krwi albo szczęścia. Real próbował, naciskał, ale nie potrafił złamać obrony “Żółtej łodzi podwodnej” i z El Madrigal wyjeżdża bez punktów.

Wobec dzisiejszej porażki “Los Blancos” nadal plasuje się na 3. pozycji w tabeli, lecz oddala się od Atletico i Barcelony, które w ten weekend zapunktowały i mają pięc “oczek” przewagi nad Realem. Natomiast Villarreal znajduje się na 5. lokacie z dorobkiem 27 punktów.

Villarreal CF 1-0 Real Madryt, 13.12.2015 r., godz. 20:30, El Madrigal, Villarreal.

1-0, Soldado (8′)