Niespodziewany ruch Bayernu Monachium? Ma sięgnąć po trenera… spadkowicza

Kompany i Maatsen

Zdjęcie: Burnley

Takiego kandydata na trenera Bayernu Monachium raczej mało kto się spodziewał.

Bayern Monachium, jedna z czołowych drużyn piłkarskich w Europie, może niebawem zaskoczyć decyzją o zatrudnieniu Vincenta Kompany’ego, który niedawno doświadczył spadku z Burnley do Championship.

Według najnowszych doniesień, Kompany idealnie wpisuje się w profil szukanego przez Bayern trenera. Jego zdolności przywódcze oraz doświadczenie zdobyte w Premier League, gdzie święcił triumfy jako kapitan Manchesteru City, mogą przyczynić się do zatrudnienia w klubie, który w obecnym sezonie zajął trzecie miejsce w Bundeslidze.

“Bawarczycy” od dłuższego czasu poszukują następcy Thomasa Tuchela. Dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły jednak oczekiwanych rezultatów, a potencjalni kandydaci tacy jak Xabi Alonso czy Julien Nagelsmann odrzucili oferty .

Rywalizacja o Kompany’ego

Zainteresowanie Vincentem Kompany nie ogranicza się jednak tylko do Bayernu. Jak twierdzi znany dziennikarz Fabrizio Romano, na listach życzeń kilku klubów z Premier League oraz z innych europejskich lig również znajduje się nazwisko tego Belga. Możliwość przejęcia sterów w Brighton, które obecnie poszukuje nowego menedżera po odejściu Roberto De Zerbiego, jest jedną z rozważanych opcji.

W najbliższym czasie Kompany, po męczącym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii, prawdopodobnie zdecyduje się na krótki odpoczynek. Decyzja o wyborze nowego klubu będzie miała kluczowe znaczenie dla jego kariery trenerskiej. Czy będzie to Bayern, czy też inny europejski gigant, pokaże najbliższa przyszłość.

Źródło: Fabrizio Romano/Christian FalkDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.