Niespodziewana porażka AS Monaco

Do niespodzianki doszło dzisiaj na Stade Louis II. Monaco nie potrafiło pokonać na własnym stadionie Lorient. Mimo, że to gospodarze byli stawiani w roli faworyta przegrali 2:3.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli stawiani z góry na straconej pozycji goście. Bramkę dla Lorient po strzele z trzydziestu metrów zdobył Didier Ndong. Sześć minut później goście prowadzili już dwiema bramkami, tym razem strzelał Benjamin Jeannot. Bramkę kontaktową dla Monaco w 21 minucie zdobył Almamy Toure, po strzele głową. Do końca pierwszej połowy grę zdominowali gospodarze, jednak to piłkarze Lorient stwarzali groźniejsze akcje. Przed przerwą nie mieliśmy okazji zobaczyć już więcej bramek.

Tuż po zmianie połów wyrównującą bramkę zdobył Lemar. Gospodarze nie mieli zamiaru spocząć na remisie i mocno pracowali na gola dającego zwycięstwo. Jednak to goście w 59 minucie zdobyli bramkę na wagę trzech punktów. Ostatniego gola zdobył Moukandjo. Po trzeciej bramce Lorient wyraźnie niesione prowadzeniem, górowało nad gospodarzami. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i AS Monaco przegrało z Lorient 2:3.

AS Monaco – FC Lorient 2:3