Niespodzianki nie było: Barcelona wygrywa z Sevillą

footytool.com

W hicie tej kolejki Barcelona podejmowała na własnym stadionie ekipę Sevilli. Drużyna z Katalonii pokonała zespół Eduardo Berizzo 2:1, a obie bramki zdobył Paco Alcácer. Na specjalną oprawę mógł dziś liczyć Leo Messi, który rozegrał dziś swój 600-tny mecz w barwach gospodarzy. Niespodzianką była zmiana bramkarza w zespole gości – szanse na występ dostał David Soria.

Już od pierwszych sekund Barcelona mocno stłumiła zespół gości, nie pozwalając im na zbyt wiele. W trzeciej minucie Leo Messi mógł zamienić rzut wolny na bramkę, niestety trafił w mur. Kolejną sytuację zmarnował Ivan Rakitić, posyłając mocny strzał na bramkę – futbolówka przeleciała obok słupka. Goście swoją pierwszą okazję mieli w 14. minucie. Luis Muriel wykorzystał złe przyjęcie przez Samuela Umtitiego i sam ruszył na bramkę – strzelił mocno, ale nieprecyzyjnie. W 23 minucie błąd Sergio Escudero wykorzystał Paco Alcácer. W sytuacji ,,jeden na jeden” pokonał bramkarza gości i zdobył swojego pierwszego gola od ponad pół roku. Kolejne minuty wciąż były pod dyktando Barcelony, lecz nie byli oni w stanie zamienić stworzonych sytuacji na bramkę. Do przerwy ,,skromne” 1:0.

Początek drugiej połowy to lustrzane odbicie pierwszej części spotkania. Luis Muriel  po otrzymaniu podania ostro atakuje i w ostatniej sekundzie oddaje mocny strzał z półdystansu, który przelatuje tuż nad poprzeczką. W kolejnych minutach piłkarze Sevilli jeszcze dwukrotnie zdołali stworzyć zagrożenie pod bramką gospodarzy. W 59. minucie doskonałe podanie od Muriela otrzymał Pablo Sarabia, lecz z interwencją zdążył Nélson Semedo. Po tej akcji został przyznany rzut rożny dla Sevilli, którego Guido Pizarro zamienił na bramkę wyrównującą. Ter Stegen był bezradny przy tym uderzeniu.

Piłkarze gospodarzy szybko musieli szukać bramki, aby prowadzić w tym meczu. Udało się to zaledwie sześć minut później, kiedy to w 64. minucie Ivan Rakitic dośrodkował w pole karne, a Paco Alcacer  kopnął piłkę w prawy dolny róg bramki. Po tym golu Barcelona znów zaczęła przeważać, dominować, kontrolować mecz. W 81. minucie z piłką na bramkę gości ruszył Rakitić. Mógł strzelić trzecią bramkę, ale skutecznie przeszkadzał mu w tym Escudero. Piłkarz Barcelony upadł w polu karnym, sędzia jednak nie podyktował jedenastki.

Pod koniec meczu Sevilla dążyła do strzelenia gola na 2:2, lecz obrona gospodarzy im na to nie pozwoliła. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Barcelony.