Niemcy po 3. kolejce Bundesligi

Dwie Borussie na dwóch przeciwległych biegunach Bundesligi. Tak wygląda sytuacja w tabeli po trzech kolejkach ligi niemieckiej. Dortmund po zwycięstwie z Herthą na czele. Źrebaki przez porażkę z Werderem na dnie. W hicie kolejki Bayern, podobnie jak Wolfsburg z Schalke 04 wygrał 3:0 z Leverkusen.

Borussia Dortmund – Hertha Berlin

Podopieczni Thomasa Tuchela rozegrali ósme spotkanie w tym sezonie o stawkę i odnieśli ósme zwycięstwo. Pierwszy raz w rozgrywkach Bundesligi stracili bramkę, lecz tylko dzięki pomyłce sędziego liniowego. Salomon Kalou był bowiem w momencie zdobycia gola na pozycji spalonej. Borussia mimo wielu błędów trójki sędziowskiej zdołała zwyciężyć stołeczny klub 3:1, po trafieniach Hummelsa, Aubameyanga i w doliczonym czasie gry Ramosa. BVB mając minimalnie lepszy bilans bramkowy od Bayernu lideruje Bundeslidze. Berlińczycy zajmują 10. lokatę.

Wolfsburg – Schalke 04

Spotkaniem otwierającym 3. serię spotkań w Niemczech był jednak inny mecz. Wicemistrzowie z Wolfsburga podejmowali zawodników z Zagłębia Ruhry. Kibice liczyli na pasjonujące widowisko, w którym padnie mnóstwo goli po obu stronach. Padły trzy bramki, lecz wszystkie dla Wilków. Do bramki Fahrmanna trafiali kolejno: Dost, Rodriguez z karnego oraz Klose. Po wygranej gracze VfL awansowali na 3. miejsce w tabeli, zaś Schalke jest dziewiąte.

Bayern – Bayer

Prawdziwym hitem miał być mecz między Aptekarzami a podopiecznymi Pepa Guardioli. O ile pierwsze 45 minut było wyrównane, tyle druga połowa należała już tylko i wyłącznie do Bawarczyków. Nie pozwalali przyjezdnym na przeprowadzanie składnych akcji, zagrożenie bramce Neuera, a do tego sami ciągle atakowali. Do gola Muellera z pierwszej połowy dołożyli drugie trafienie Niemca, tym razem z jedenastu metrów i bramkę Robbena, również z rzutu karnego. Pełne spotkanie w barwach mistrzów Niemiec rozegrał Lewandowski. Boenisch na boisko wszedł niespełna kwadrans przed końcem spotkania. Bayern w tabeli jest drugi, natomiast Bayer zajmuje 6. miejsce.