Nestor El Maestro zostanie nowym trenerem Pogoni Szczecin?

Pogoń Szczecin

zdjęcie: https://twitter.com/_Ekstraklasa_


Według informacji podawanych przez Tomasza Włodarczyka, nowym najpoważniejszym kandydatem do bycia trenerem Pogoni Szczecin jest Nestor El Maestro.

Pogoń Szczecin nadal szuka nowego kandydata na trenera. Jeszcze w połowie kwietnia najpoważniejszym kandydatem do objęcia ten posady był Maciej Stolarczyk. Jedynym problemem w jego przypadku mógłby być fakt, że były szkoleniowiec Wisły Kraków obecnie jest selekcjonerem naszej młodzieżówki. Poza nim w gronie kandydatów wymieniało się także nazwisko Wiktora Skrypnika. Ukrainiec ma doświadczenie międzynarodowe, bo w przeszłości trenował nawet zespół Werderu Brema.

Jak podają “Meczyki.pl” ani jeden, ani drugi nie jest już na pole position do objęcia sterów zespołu “Portowców”. Nowym kandydatem ma być tajemniczo brzmiący Nestor El Maestro. Nazwisko, jakie posiada zmienił na własne życzenie, a początkowo nazywał się Jevtić. 39-latek nie chciał być jednak kojarzony z Serbią, gdzie się urodził, po okresie wojen na Bałkanach w latach 90. ubiegłego wieku.

El Maestro ma bardzo bogatą przeszłość w wielu europejskich klubach. Jako trener kształcił się w Niemczech, a później trenował wiele znajomo brzmiących zespołów. Do tego grona należy między innymi słowacki Spartak Trnava, z którym zdobył mistrzostwo kraju. Oprócz tego klubu był szkoleniowcem między innymi: Sturm Graz, CSKA Sofii, czy arabskiego Al-Taawon. Ostatnio pracował w tureckim Göztepe, skąd został zwolniony za słabe wyniki w marcu obecnego roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.