Nemec: Punkt z Rakowem to nasze marzenie

W 28.kolejce Fortuna 1 Ligi Warta Poznań zagra na wyjeździe z liderem rozgrywek Rakowem Częstochowa. Zieloni wierzą jednak, że uda się wywalczyć na tym trudnym terenie choćby cenny, w kontekście walki o utrzymanie remis. 

Raków Częstochowa w ostatniej kolejce przegrał niespodziewanie 1:3 ze Stalą Mielec. Była to pierwsza porażka podopiecznych Marka Papszuna od 3 sierpnia 2018 roku. Humorów w Częstochowie nie poprawiło odpadnięcie z Pucharu Polski, gdzie w półfinale Raków uległ Lechii Gdańsk 0:1. Mimo wszystko to gospodarze są zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia. 

Warta Poznań po ostatnim zwycięstwie nad Wigrami Suwałki nie jest nadal pewna utrzymania, o być lub nie być w pierwszej lidze zdecydują najbliższe mecze. Zieloni słabo spisują się w tym sezonie na wyjazdach, co nie nastraja kibiców optymistycznie. W klubie wierzą jednak w sukces, którym dla Warty będzie jeden punkt przywieziony z Częstochowy. 

Powiedzieli przed meczem:

Adrian Lis (bramkarz) : Raków może jest w słabszej formie, grał teraz Puchar Polski, może to nam pomóc w osiągnięciu dobrego wyniku. Kiedy graliśmy z Sandencją czy z ŁKS-em to nie byliśmy słabsi, trochę brakowało nam szczęścia, mam nadzieję że karta się odwróci i my zaczniemy punktować na wyjazdach. Raków ma mocne stałe fragmenty gry, to widzieliśmy chociaż w ostatnim meczu z Lechią, dodatkowym atutem dla naszego rywala są kibice, z pewnością wypełniony będzie cały stadion. Ale nie ma czego się bać, jedziemy do lidera aby pokazać jaka w Warcie siła. 

Petr Nemec (trener): Ostatnia wygrana z Wigrami nic tak na prawdę dla nas nie oznacza, wiadomo że sytuacja w tabeli zmusza nas do pełnej koncentracji przed każdym następnym meczem. To wszystko jest konieczne abyśmy mogli osiągnąć cel i utrzymać 1 ligę w Poznaniu. W Częstochowie nie czeka nas lekki mecz, chociaż Raków ostatnie spotkanie niespodziewanie przegrał, jeśli damy z siebie wszystko, będziemy walczyć, to może uda się przywieźć chociaż jeden punkt, który jest dla nas marzeniem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi