Nemec: Punkt z Rakowem to nasze marzenie

W 28.kolejce Fortuna 1 Ligi Warta Poznań zagra na wyjeździe z liderem rozgrywek Rakowem Częstochowa. Zieloni wierzą jednak, że uda się wywalczyć na tym trudnym terenie choćby cenny, w kontekście walki o utrzymanie remis. 

Raków Częstochowa w ostatniej kolejce przegrał niespodziewanie 1:3 ze Stalą Mielec. Była to pierwsza porażka podopiecznych Marka Papszuna od 3 sierpnia 2018 roku. Humorów w Częstochowie nie poprawiło odpadnięcie z Pucharu Polski, gdzie w półfinale Raków uległ Lechii Gdańsk 0:1. Mimo wszystko to gospodarze są zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia. 

Warta Poznań po ostatnim zwycięstwie nad Wigrami Suwałki nie jest nadal pewna utrzymania, o być lub nie być w pierwszej lidze zdecydują najbliższe mecze. Zieloni słabo spisują się w tym sezonie na wyjazdach, co nie nastraja kibiców optymistycznie. W klubie wierzą jednak w sukces, którym dla Warty będzie jeden punkt przywieziony z Częstochowy. 

Powiedzieli przed meczem:

Adrian Lis (bramkarz) : Raków może jest w słabszej formie, grał teraz Puchar Polski, może to nam pomóc w osiągnięciu dobrego wyniku. Kiedy graliśmy z Sandencją czy z ŁKS-em to nie byliśmy słabsi, trochę brakowało nam szczęścia, mam nadzieję że karta się odwróci i my zaczniemy punktować na wyjazdach. Raków ma mocne stałe fragmenty gry, to widzieliśmy chociaż w ostatnim meczu z Lechią, dodatkowym atutem dla naszego rywala są kibice, z pewnością wypełniony będzie cały stadion. Ale nie ma czego się bać, jedziemy do lidera aby pokazać jaka w Warcie siła. 

Petr Nemec (trener): Ostatnia wygrana z Wigrami nic tak na prawdę dla nas nie oznacza, wiadomo że sytuacja w tabeli zmusza nas do pełnej koncentracji przed każdym następnym meczem. To wszystko jest konieczne abyśmy mogli osiągnąć cel i utrzymać 1 ligę w Poznaniu. W Częstochowie nie czeka nas lekki mecz, chociaż Raków ostatnie spotkanie niespodziewanie przegrał, jeśli damy z siebie wszystko, będziemy walczyć, to może uda się przywieźć chociaż jeden punkt, który jest dla nas marzeniem. 

Przejdź do paska narzędzi