Nemanja Gudelj: Sędzia popełnił wielki błąd!

https://www.marca.com/futbol/sevilla/2020/01/18/5e23440aca4741e5208b45b3.html

Emocje po wczorajszym hicie na Santiago Bernabeu jeszcze długo nie opadną. Cały czas analizowany jest moment z 30. minuty, kiedy to Luuk de Jong zdobył gola po stałym fragmencie, który potem został anulowany. 

Piłkarze Sevilli nie kryli oburzenia, a szczególnie Nemanja Gudelj, który uczestniczył w całej akcji. Niby nic nie zwykłego, rzut rożny wykonywany przez Banegę, piłka leci centralnie na głowę de Jonga, ten pakuje ją do siatki. Wszystko byłoby pięknie i ładnie gdyby nie jedno małe zamieszanie w trakcie gdy piłka była w powietrzu. Eder Militao, który odpowiadał za krycie Holendra wpadł wprost na defensywnego pomocnika Sevilli – Gudelja. Sędzia postanowił od początku obejrzeć to na monitorze, aby mieć pewność czy to trafienie uznać. Ostatecznie podjął wiążącą decyzje o anulowaniu trafienia co jak się później okazało kosztowało to gości stratę punktów.

Gudelj po końcowym gwizdku odniósł się do całej sytuacji: Nie sądziłem, że to będzie konieczne. Po prostu zatrzymałem się, a Militao zderzył się ze mną. Chciałem przejść z jednej strony na drugą, ale wpadł na mnie. Każdy z nas gonił za piłką. Nadal uważam, że to bezsens. Sędzia popełnił wielki błąd – wyjaśnił.

Wielu ekspertów uznało, że Serb celowo zatrzymał obrońcę Królewskich, aby de Jong miał czystą pozycję do strzału. W ostatecznym rozrachunku Real wygrał 2:1.

Źródło: MARCA/własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *