Napoli nie zwalnia tempa

101greatgoals

W najciekawszym spotkaniu kolejki drużyna SSC Napoli rozgromiła AC Milan 3:0. Bramki w przeciągu sześciu minut zdobyli Hamsik, Higuain, oraz Gabbadini.

Napoli od początku meczu dominowało i już w drugiej minucie meczu piłkarze Rafy Beniteza mogli zdobyć bramkę. W polu karnym faulowany był Marek Hamsik, sędzia pokazał czerwoną kartkę obrońcy Milanu De Sciglio, dyktując także jedenastkę dla drużyny gospodarzy. Do piłki podszedł Gonzalo Higuain, jednak przegrał pojedynek z Diego Lopezem.

Co ciekawe do przerwy nie było widać różnicy między grającymi zespołami. Po jednym z kontrataków, bramkę mogli zdobyć piłkarze AC Milanu, jednak po wrzutce Bocchettiego piłka trafiła w słupek.

Do przerwy wynik był więc bezbramkowy.

Pierwsza bramka padła w 70 minucie spotkania. Dopiero co wprowadzony Bonera wybił tak niefortunnie piłkę, że ta trafiła wprost pod nogi Marka Hamsika, który z zimną krwią pokonał bramkarza Milanu.

Chwilę później wynik meczu podwyższył Gonzalo Higuain. Mertens znalazł się na skrzydle, wycofał piłkę do środka, przepuścił ją Gabbiadini, ta trafiła do byłego piłkarza Realu Madryt i zrobiło się 2:0.

Nie minęło pięć minut, a dzieła dokończył w 76 minucie spotkania wspomniany już Gabbiadini, który piętą  z powietrza dobił piłkę po strzale Mertensa.

Tym samym podopieczni Filippo Inzaghiego mimo rozpaczliwej obrony przegrali 0:3.

Napoli – Milan 3:0 (0:0)