

Na EURO 2020 przez Ligę Narodów
O koszykach eliminacyjnych do EURO 2020 decydować będzie miejsce w Lidze Narodów. Oto nowy pomysł UEFA, który wejdzie w życie od 2018. Cała procedura eliminacyjna wydaje się być bardzo, bardzo zagmatwana, lecz jak twierdzi prezes PZPN - Zbigniew Boniek, to zmiana w dobrym kierunku. Wynik w Lidze Narodów może również dać awans na Europejski Czempionat z tzw. "Dziką kartą".
Liga Narodów rozpocznie się we wrześniu 2018. Przystąpią do niej wszystkie 54 drużyny, które zostaną podzielone na cztery ligi
-Liga A - 12 najlepszych zespołów według rankingu UEFA, podzielone na cztery grupy do trzy drużyny. Zwycięzca każdej z grup awansuje do Final Four i walczy o zwycięstwo. Najsłabsza drużyna z każdej grupy kolejna Ligę Narodów rozpocznie w Lidze B.
- Liga B - Drużyny z miejsc 13-24 według rankingu UEFA, podzielone na cztery grupy po trzy zespoły. Zwycięzca każdej z grup awansuje do fazy play-off i walczy o dziką kartę. Ponadto kolejne eliminacje rozpocznie w Lidze A Najsłabsza drużyna z każdej grupy kolejna Ligę Narodów rozpocznie w Lidze C.
-Liga C - Drużyny z miejsc 25-38 według rankingu UEFA, podzielone na dwie grupy po trzy zespoły oraz dwie grupy po cztery zespoły. Zwycięzca każdej z grup awansuje do fazy play-off i walczy o dziką kartę. Ponadto kolejne eliminacje rozpocznie w Lidze B. Najsłabsza drużyna z każdej grupy kolejna Ligę Narodów rozpocznie w Lidze D.
-Liga D - Drużyny z miejsc 39-54 według rankingu UEFA, podzielone na cztery grupy po cztery zespoły. Zwycięzca każdej z grup awansuje do fazy play-off i walczy o dziką kartę. Ponadto kolejne eliminacje rozpocznie w Lidze C.
System rozlosowywania do grup jest dość skomplikowany i objaśnianie go zajęło by jeszcze kilkanaście linijek. Pomysł powstania Ligi Narodów powstał w celu promowania piłki, stworzenia wielu ciekawych spotkań, a także zarobkowym. Sama Polska może zyskać na lidze Narodów nawet 20 milionów euro!
-
AktualnościUSA - Paragwaj sędzia. Kto sędziuje to spotkanie? (13.06.2026)Nowacki / 12 czerwca 2026, 15:17
-




AktualnościOceny pomeczowe Meksyk - RPA (11.06.2026)Nowacki / 12 czerwca 2026, 12:09
-




AktualnościOceny pomeczowe Meksyk - RPA (11.06.2026)Nowacki / 12 czerwca 2026, 12:09
-


AktualnościPrzewidywane składy zespołów na mecz Kanada - Bośnia i Hercegowina | 12.06.2026Nowacki / 12 czerwca 2026, 11:05
-

AktualnościKanada - Bośnia i Hercegowina sędzia. Kto poprowadzi spotkanie? (12.06.2026)Nowacki / 12 czerwca 2026, 9:19
-

AktualnościMŚ 2026. Roberto Alvarado: To było niesamowite grać w meczu na taką skalęNowacki / 12 czerwca 2026, 9:09


































