“Musimy być odpowiedzialni, zdecydowani i chętni do wygrywania pojedynków”. Korona Kielce walczy o ligowy byt

Korona Kielce zagra na własnym stadionie z Cracovią na zakończenie 19. kolejki PKO Ekstraklasy. – Musimy być odpowiedzialni, zdecydowani i chętni do wygrywania pojedynków – przyznał na konferencji prasowej trener gospodarzy, Kamil Kuzera. Początek meczu dziś (06.02) o godzinie 19:00.

Korona Kielce to aktualnie najsłabszy zespół w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy z perspektywy osiąganych wyników. Beniaminek ze Świętokrzyskie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 13. punktów w 18 meczach.

Na inaugurację rundy wiosennej drużyna Kamila Kuzery przegrała z Legią Warszawa 2:3, będąc zespołem wyraźnie gorszym do 60. minuty. Po godzinie gry ekipa przyjezdnych odważniej zaatakowała. W efekcie dwie bramki zdobył Jewgienij Szykawka, które nie pozwoliły Koronie wywieźć ze stolicy choćby punktu.

Teraz kielecki klub czeka kolejne trudne wyzwanie. Na zakończenie 19. kolejki ekstraklasy Korona zagra na stadionie przy ul. Księdza Piotra Ściegiennego 8 z Cracovią.

Wiemy, jakie popełniliśmy błędy i przede wszystkim wiemy, jakie są w naszym zespole rezerwy. Od pierwszej minuty musimy brać sprawy w swoje ręce. Nie może być bojaźni w naszej grze, a odwaga, zdecydowanie i chęć rozstrzygania meczów od pierwszych minut – powiedział trener Kamil Kuzera na konferencji prasowej.

I dodał:

Cracovia ma silnych zawodników, którzy dają dużo energii przy stałych fragmentach. Trzeba się mocno na tym skoncentrować, bo to może ustawić mecz. Musimy być odpowiedzialni, zdecydowani i chętni do wygrywania pojedynków.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:00. Transmisję z Kielc przeprowadzi telewizja Canal+Sport.