Mourinho wraca na zwycięską ścieżkę

Manchester United po czterech z rzędu remisach na własnym stadionie, wreszcie odniósł zwycięstwo na Old Trafford. Podopieczni Jose Mourinho pokonali Tottenham 1-0.

Gospodarze szybko mogli objąć prowadzenie, bo już w 2. minucie meczu dobrą okazję miał Paul Pogba, który otrzymał świetne podanie od Zlatana Ibrahimowicia, lecz strzał Francuza okazał się zbyt lekki i Hugo Lloris poradził sobie z nim. W 29. minucie padła jedyna bramka tego spotkania. Bardzo dobre podanie od Andera Herrery wykorzystał Henrikh Mkhitaryan, który pewnym strzałe pod poprzeczkę pokonał francuskiego bramkarza gości. Dokładnie pięć minut później znakomitą szansą na podwyższenie prowadzenia miał Zlatan Ibrahimowić, ale piłka po jego strzale została obroniona przez Llorisa.

W drugiej odsłonie bardzo ciekawe momenty związane były głównie ze stałymi fragmentami gry. W 63. minucie bliski szczęscia był Paul Pogba, lecz piłka po jego strzale z rzutu wolnego zatrzymała się na lewym słupku bramki gości. Siedem minut później z drugiej strony boiska swojego szczęścia z rzutu wolnego próbował Christian Eriksen. Duńczyk znany jest z dobrego wykonywania tego stałego framentu gry. Tym razem na drodze piłki po jego uderzeniu stanął David De Gea, który sparował strzał Eriksena.

Manchester United tym zwycięstwem przerwał serię trzech meczów ligowych bez zwycięstwa. Dla Tottenhamu porażka na Old Trafford oznacza pozostanie na piątym miejscu w ligowej tabeli oraz zwiększenie straty do lidera do 10 punktów.

Manchester United – Tottenham 1:0 (1:0)

1:0 Mkhitaryan 29′