Mohamed Salah: Naprawdę dbam o swoje ciało. Wiem, że jeśli chcesz osiągnąć wielkie rzeczy, musisz naprawdę ciężko pracować

fcliverpool.com

Mohamed Salah uważa, że poziom jego i Liverpoolu podniósł się w wyniku zaciętych pojedynków z Manchesterem City.

W sobotę w porze lunchu na Etihad Stadium dojdzie do spotkania dwóch czołowych drużyn Premier League, które wielokrotnie walczyły ze sobą o najwyższe laury.

O rywalizacji pomiędzy Liverpoolem i Man City…

– To czyni nas lepszym zespołem, czyni nas lepszymi piłkarzami i jestem pewien, że czyni również menedżera lepszym trenerem. Kiedy zawsze wiesz, że ktoś wygrywa mecze, a ktoś czeka, aż przegrasz mecz to pracujesz ciężej niż zwykle. Ta rywalizacja sprawiła, że jesteśmy lepsi – podkreślił piłkarz z Afryki.

O stawaniu się liderem…

– Czuliśmy – ja, Virgil i inni chłopcy, Robbo, Ali – że musimy zrobić krok naprzód. Spróbować poradzić sobie ze wszystkim – Trent, na pewno, i tak jest jeszcze młody! – sprawić, by wszyscy czuli się jak w domu. Myślę, że grupa jest fantastyczna. Zawodnicy są mili i mają bardzo dobre osobowości. Chcą ciężko pracować oraz osiągać sukcesy. Staramy się im pomóc. 

O relacjach z Darwinem Nunezem…

– Myślę, że ponieważ widział, że zawsze patrzę na niego, gdy biegnie i [staram się] po prostu dać mu asysty. On próbuje się odwdzięczyć tym samym. Obaj jesteśmy szybcy i to sprawia, że rozumiemy nawzajem swoją grę.

– Również gdy Cody gra na tej pozycji, jest fantastycznym facetem. Jeśli rozumiesz ich grę, twoja gra będzie łatwiejsza. Zawsze staram się zrozumieć grę innych. Kostas i Robbo są zupełnie inni, Darwin i Cody również. Muszę więc dostosować się do tego kto gdzie będzie grał.

Jeśli chodzi o jego własną kondycję…

– Naprawdę dbam o swoje ciało. Wiem, że jeśli chcesz osiągnąć wielkie rzeczy, musisz naprawdę ciężko pracować – to nauka, nie tylko ja tak mówię. Zawsze staram się dbać o drobne szczegóły – regeneracje, siłownie. Możesz zapytać każdego, zawsze staram się przychodzić pierwszy i wychodzić ostatni. Poświęcam swoje życie dla gry. Chcę być w formie przez cały czas – dodał na koniec Egipcjanin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.