Młodzież Chelsea z nowymi kontraktami?

twitter.com/PremierLeague

Fikayo Tomori i Tammy Abraham mają wkrótce przedłużyć swoje umowy z Chelsea. Ostatnią kwestią do wynegocjowania są zarobki piłkarzy.

Jak informuje Fabrizio Romano zawodnicy Chelsea – Tammy Abraham i Fikayo Tomori, na dniach mają przedłużyć swoje umowy. Oboje mają pozostać w klubie do czerwca 2024 roku. Anglicy mieli już zaakceptować warunki nowych kontraktów i jedyne co pozostało to uzgodnić zarobki z ich agentami.

Tammy Abraham to jedna z rewelacji tego sezonu. 22-letni napastnik to obecnie współlider klasyfikacji strzelców Premier League. Zdobywa średnio bramkę co 72. minuty i na obecną chwilę w 8 spotkaniach pokonał bramkarza 8 razy. Do tego dołożył bramkę w 2 meczach Ligi Mistrzów oraz “asystę” (Jorginho wykorzystał karnego po faulu na Abrahamie) w Superpucharze Europy z Liverpoolem. W tym samym meczu nie trafił decydującego rzutu karnego w serii jedenastek i sporo osób zdążyło wtedy skreślić młodego napastnika. Dotychczasowa umowa trzykrotnego reprezentanta Anglii kończy się w czerwcu 2022 roku. Transfermarkt.com wycenia go na 32 miliony euro.

Drugim młodzikiem na którego czeka nowy kontrakt jest Fikayo Tomori. Z 21-letni obrońcą Frank Lampard pracował w zeszłym sezonie, kiedy stoper był wypożyczony z Chelsea do Derby County, które wówczas obecny trener The Blues prowadził. W tym sezonie Tomori wkroczył do drużyny przez słabą postawę defensywy Chelsea i wywiązuje się ze swojej pracy znakomicie. Dotychczasowe 8. meczów w tym sezonie zwieńczył jedną przepiękną bramką oraz jedną asystą. W jednej z niedawnych konferencji Lampard przyznał, że Tomori awansował z roli czwartego wyboru na środku obrony na pierwszy lub drugi. Urodzony w Kanadzie zawodnik niedawno otrzymał pierwsze w życiu powołanie do seniorskiej reprezentacji Anglii. Ostatecznie nie zadebiutował w zespole Garetha Southgate’a, ale jeśli utrzyma formę to nie długo na pewno dostanie szansę. Dotychczasowa umowa Tomoriego kończy się w czerwcu 2021 roku. Transfermarkt wycenia go na 10 milionów euro.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *