Mistrzostwa świata 2022: Zwycięstwo Polaków z Arabią Saudyjską przedłuża nadzieje na awans do następnej fazy

Reprezentacja Polski

fifa.com

Reprezentacja Polski pokonała Arabię Saudyjską (2:0) po golach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego w drugim meczu mistrzostw świata w Katarze. Wojciech Szczęsny zamurował bramkę, broniąc rzut karny.

Herve Renard mówił, że oszałamiające zwycięstwo Arabii Saudyjskiej nad Argentyną (2:1) będzie miało niewielkie znaczenie, jeśli nie uda im się wydostać z grupy. – Nic się nie zmieniło. Wciąż jesteśmy najsłabszą drużyną w grupie pod względem rankingu i doświadczenia – dodał selekcjoner.

Tymczasem Czesław Michniewicz zadeklarował, że Robert Lewandowski pozostanie wykonawcą rzutów karnych, mimo że nie trafił z jedenastu metrów z Meksykiem (0:0). Zielone Sokoły były osłabione, ponieważ obrońca Yasser Al Shahrani opuści resztę turnieju po kontuzji brzucha i twarzy w zderzeniu z bramkarzem Mohammedem Al Owaisem.

Po raz pierwszy czujność Wojciecha Szczęsnego sprawdził Kanno w trzynastej minucie, a biało-czerwoni byli w początkowym fragmencie wyraźnie zepchnięci do defensywy. W 26. minucie po kornerze Krystian Bielik został zablokowany przez rywali. W 39. minucie Polacy nareszcie przełamali niemoc, a dokładnie to Piotr Zieliński strzelił gola po asyście Roberta Lewandowskiego. W 44. minucie brazylijski sędzia podyktował rzut karny dla rywali za faul Krystiana Bielika. na całe szczęście Wojciech Szczęsny fantastycznie obronił uderzenie Al-Dawsariego, a następnie dobitkę Al-Breika.

W 55. minucie zagotowało się pod naszą bramką, ale ponownie Szczęsny uratował skórę biało-czerwonym. W 63. minucie Arkadiusz Milik szczupakiem był blisko poprawienia wyniku, ale piłka trafiła w poprzeczkę. W 82. minucie kapitalnie zachował się Robert Lewandowski, który wyłuskał futbolówkę od obrońcy i z zimną krwią zdobył swojego pierwszego gola w mistrzostwach świata. Przed Polakami teraz środowe starcie z Argentyną (godz. 20:00).

26.11.2022, 2. kolejka grupy C, Mistrzostwa świata 2022, Education City Stadium,

Polska – Arabia Saudyjska 2:0 (1:0)

Piotr Zieliński 39′, Robert Lewandowski 82′

Polska: Szczęsny – Bereszyński, Glik, Kiwior – Cash, Bielik, Krychowiak, Frankowski – Zieliński (Kamiński 63′) – Milik (Piątek 71′), Lewandowski

Arabia: Al-Owais – Abdulhamid, Al-Amri, Al-Bulaihi, Al-Breik (Al-Ghannam 66′) – Al-Malki (Al-Oboud 85′) – Al-Buraikan, Al-Najei (Al Abed 46′, Bahebri 90+5′), Kanno, Al-Dawsarí – Al-Shehri (Al Dawsari 85′)

Żółte kartki: Kiwior, Cash, Milik – Al-Malki, Al-Amri

Sędzia: Wilton Sampaio (Brazylia)