Mistrzostwa świata 2022: Szalone emocje w meczu Serbii z Kamerunem, Nieposkromione Lwy pokazały charakter

fifa.com

W ósmym dniu mistrzostw świata w Katarze, Serbowie w niezwykłych okolicznościach zremisowali z Kamerunem (3:3) w drugiej kolejce grupy G.

Tuż przed rozpoczęciem meczu okazało się, że bramkarz Kamerunu Andre Onana nie zagra z Serbią. Zawodnik Interu został ukarany dyscyplinarnie, ale nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów. Skrzydłowy Filip Kostić jest w pełni sprawny po tym, jak nie odegrał żadnej roli w pierwszym meczu Serbii z Brazylią (0:2). Obie drużyny doznały porażek, dlatego porażka sprawiała, że praktycznie żegnają się z turniejem w Katarze.

W 11. minucie Aleksandar Mitrović mógł otworzyć wynik, ale sprytne uderzenie lewą nogą odbiło się od słupka. W 17. minucie ponownie snajper Fulham znalazł się w doskonałej okazji, ale zabrakło mu precyzji, by pokonać Devisa Epassy’ego. Kameruńczycy pierwsze zagrożenie stworzyli dwie minuty później, kiedy Pierre Kunde  zmusił do interwencji Vanję Milinkovicia-Savicia.  W 29. minucie po rzucie rożnym, Nicolas N’Koulou przedłużył piłkę, a Jean-Charles Castelletto wepchnął futbolówkę do siatki z bliskiej odległości. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry do pierwszej części, Dusan Tadić dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Strahinję Pavlovicia, a ten nie dał żadnych szans na interwencję golkiperowi. Serbowie poszli za ciosem. Jeszcze przed przerwą doskonale zza pola karnego uderzył Sergej Milinković-Savić i Kameruńczycy wypuścili prowadzenie z rąk.

W 53. minucie Serbowie przeprowadzili składną akcję, po której Aleksandar Mitrović posłał piłkę do bramki po asyście Andrija Zivkovicia. W 64. minucie Vincent Aboubakar uniknął spalonego i przelobował bramkarza dając nadzieje na pozytywny wynik. A minutę potem znów wykorzystali wysoką linię obrony. Po szybkim kontrataku Eric Maxim Choupo-Moting doprowadził do remisu. Jeszcze w końcówce Epassy raz po raz popisywał się świetnymi interwencjami i ostatecznie zespoły podzieliły się punktami.