Arkadiusz Milik przez najbliższy rok będzie występował w Augsburgu. Reprezentant Polski trafi do nowego zespołu na zasadzie wypożyczenia z Bayeru Leverkusen.

Działacze Bayeru są bardzo szczęśliwi z takiego rozwiązania. To jeszcze bardzo młody zawodnik, który przede wszystkim potrzebuje grać. Z 1899 Hoffenheim wypożyczyliśmy napastnika Erena Derdiyoka i nie było sensu trzymać u nas Arkadiusza na siłę. Wierzę, że w Augsburgu odpowiednio się rozwinie. – powiedział dyrektor sportowy drużyny Leverkusen.

Zadowolenia nie kryje również sam zainteresowany: Jestem przekonany o tym, że to krok w dobrym kierunku. Dziękuję za okazane mi przez Augsburg zaufanie i jestem też wdzięczny trenerowi Sami Hyypiä i dyrektorowi sportowemu Rudi Völlerowi, że umożliwili mi przeprowadzkę – słowa polskiego napastnika cytuje oficjalna strona Bundesligi.

I my również liczymy, że dzięki wypożyczeniu, młody zawodnik się rozwinie i stanie się napastnikiem godnym zmiennikiem Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski oraz pomoże reprezentacji U-21 w awansie do MME.

źródło: wp.pl / bundesliga.comDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.