Mila wśród 500 najważniejszych piłkarzy świata!

worldsoccer.com

Prestiżowy magazyn “World Soccer” opublikował listę pół tysiąca najważniejszych piłkarzy na świecie! Wśród 500 nazwisk znalazło się miejsce dla czterech “Biało-czerwonych”. W gronie najbardziej wartościowych piłkarzy dla kadry narodowej wyróżnieni zostali: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Grzegorz Krychowiak oraz Sebastian Mila.

 

Najwięcej piłkarzy według magazynu “World Soccer” pochodzi z Brazylii, których jest w sumie aż 54. Za nimi kolejno znajduje się 44 Hiszpanów, 40 Argentyńczyków, 34 Niemców, 30 Francuzów, 24 Włochów, 20 Belgów, 19 Holendrów czy 16 Anglików oraz Meksykanów.

Jeśli chodzi o Roberta Lewandowskiego, który reprezentuje barwy Bayernu Monachium, Arkadiusza Milika, który na co dzień występuje w holenderskim Ajaksie Amsterdam oraz Grzegorza Krychowiaka z hiszpańskiej Sevilli to  nie dziwi nas ich obecność w tym zestawieniu. Natomiast sporą niespodzianką jest obecność w rankingu Sebastiana Mili z Lechii Gdańsk.

Brakuje nam tu przede wszystkim Kamila Glika, który jest najważniejszym filarem defensywy reprezentacji Polski. Jego poświęcenie w każdym spotkaniu “Biało-czerwonych” w eliminacjach Mistrzostw Europy 2016 we Francji zasługuje na miejsce tym zestawieniu…

 

 


1 thought on “Mila wśród 500 najważniejszych piłkarzy świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.