Michał Probierz: To jest kuriozum

Trenerzy zabrali głos w sprawie terminarzu rundy finałowej LOTTO Ekstraklasy.

Michał Probierz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Po wtorkowym spotkaniu Cracovia – Jagiellonia szkoleniowcy obu zespołów zabrali głos w sprawie terminarzu rundy finałowej LOTTO Ekstraklasy.

We wtorkowy wieczór w Krakowie rozegrano mecz pomiędzy Cracovią a Jagiellonią. Górą okazali się być goście, którzy zwyciężyli 1:0 po bramce Imaza. Jest to już druga z rzędu porażka Cracovii. Wcześniej podopieczni Michała Probierza ulegli w Warszawie miejscowej Legii również 0:1. 

To jest kuriozum, że najważniejsze mecze sezonu rozgrywa się co trzy dni. Z Legią graliśmy w sobotę o 20:30, skończyliśmy go w nocy i w domach byliśmy w niedzielę o 4 nad ranem i za dwa dni znowu gramy. Widziałem, ile moich zawodników kosztował mecz z Legią. Nie szukam wytłumaczenia, ale w fazie finałowej, zwłaszcza w grupie spadkowej, rozstrzygają się losy klubów – powiedział Michał Probierz.

Podpisuję się pod tym. Rozegraliśmy najwięcej spotkań ze wszystkich drużyn ekstraklasy, a teraz mamy maraton i zagramy pięć spotkań co trzy dni. W końcówce sezonu zdecydowana większość zespołów nie ma najmocniejszej kadry. My przy trzech kontuzjach mamy mniejsze pole manewru – podkreślił szkoleniowiec Jagiellonii, Ireneusz Mamrot.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi