Michał Karbownik zostaje w Legii. Przynajmniej do lata

Suad Sahiti (Wisła Płock), Michał Karbownik (Legia Warszawa) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Mariusz Piekarski zapowiedział, że Michał Karbownik nie odejdzie z Legii Warszawa w trakcie aktualnego okienka transferowego.

Jestem zadowolony, że Michał nabiera doświadczenia. Widzę w nim wielki potencjał, ale chciałbym go zobaczyć na środku pomocy. Bardzo się cieszę, że na ten moment jest najlepszym lewym obrońcą w Legii, ale myślę, że w przyszłości jako pomocnik może dać jej jeszcze więcej. Wszyscy, którzy składali oferty – a te oferty napłynęły – biorą pod uwagę Michała Karbownika jako prawego obrońcę i środkowego pomocnika. Nikt nie chciał sprowadzać go pod kątem obsadzenia lewej obrony.  Jeśli Legia zdobędzie mistrzostwo, będzie grała w eliminacjach do Ligi Mistrzów, będzie miała też krótszą drogę do Ligi Europy. Michał jest bardzo ważnym członkiem drużyny, mam nadzieję też, że wróci na swoją nominalną pozycję i jego wartość będzie jeszcze wyższa dzięki występom w Europie – powiedział Piekarski w dzisiejszym “Stanie Futbolu”.

Młody zawodnik wielokrotnie był wymieniany w kontekście transferu do zagranicznego klubu. Wspominano nawet o kwocie pięciu milionów euro. Jednak zarówno Legia, jak i agent piłkarza liczą na to, że wartość potencjalnej transakcji jeszcze wzrośnie. Mimo, że do tej pory Karbownik pokazał się głównie na boiskach polskiej ekstraklasy, to jego talent zauważono w Europie. Pod koniec 2019 roku oficjalny portal UEFA wymieniał go nawet jako jeden z najlepiej zapowiadających się piłkarzy młodego pokolenia.

Źródło: TVP Sport./Legia.Net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi