Męczarnie Bayernu Monachium

Logo

Po zdobyciu mistrzostwa Niemiec Bayern Monachium złapał lekką zadyszkę w Bundeslidze. Dziś po słabej pierwszej połowie Bawarczycy odwrócili losy spotkania na własną korzyść.

Niespodziewanie pierwsi bramkę zdobyli goście za sprawą Gabre Selassie, który rozegrał dobre zawody. Do wyrównania podopiecznym Pep Guardioli szybko wyrównali, a bramkę zdobył Francuz Frank Ribery. W 36. minucie na prowadzenie wyszli Bremeńczycy. Aaron Hunt wszedł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Manuela Neuera. Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze, którzy aż czterokrotnie trafiali do siatki. Dwie zdobył Peruwiańczyk Claudio Pizzaro, który od Bilda dostał najwyższa notę za mecz. Na 4:2 podwyższył Bastian Schweinsteiger. W 74. minucie tuż po pojawieniu się na murawę wynik ustalił Holender Arjen Robben, dla którego było to jedenasta bramka w sezonie.

Do końca kampanii 2013/2014 zostały dwie kolejki, a Bayern Monachium zdobył już 84. punkty i o dziewiętnaście wyprzedzają piłkarzy Borussii Dortmund.

Bayern Monachium – Werder Brema 5:2 (1:2)