Maximo Carrizo – 14 letni zawodnik w MLS


Coraz częściej, coraz to młodsi zawodnicy debiutują w profesjonalnej piłce. Największe talenty jak Fati czy Mbappe przed ukończeniem 18 lat byli już znani całemu światu futbolu. Pojawił się jednak młody, argentyński zawodnik MLS które bije swoim wiekiem na głowę tą dwójkę.

Mowa tu o Maximo Carrizo, pochodzący z Argentyny zawodnik drużyn młodzieżowych New York City od 2018 roku. Klub jest zarządzany przez tych samych ludzi co Manchester City. MLS coraz to bardziej się umacnia, nie będąc jedynie przystanią dla futbolowych emerytów. Przykładem zawodnika który wypłynął w MLS jest Alphonso Davies, obecnie jeden z najlepszych lewych obrońców świata.

Wracając do Maximo, zawodnik ten wyróżniał się i grał w coraz to starszych drużynach. Wczoraj, w swoje 14 urodziny podpisał profesjonalny kontrakt z drużyną MLS. Stał się najmłodszym zawodnikiem z taką umową w historii najwyższej klasy rozgrywkowej w Stanach Zjednoczonych. Młody zawodnik będzie trenował z drużyną w okresie przygotowawczym do nowego sezonu MLS.

Maximo jest rocznikiem 2008, jest jeszcze dzieckiem. opinie na ten temat są podzielone. Z jednej strony jeśli dorasta umiejętnościami do seniorów, to niech gra. Jednak posyłanie tak młodego zawodnika na światła reflektorów i stawianie go w takiej presji, może być dla niego przytłaczające.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.