Mateusz Łęgowski: Gram w bardzo dobrej lidze i pod względem liczby minut jestem zadowolony

Łęgowski

Zdj. Salernitana

Salernitana pokonała w sobotę Lazio Rzym 2:1. W barwach włoskiego klubu od początku tego sezonu występuje Mateusz Łęgkowski. Pomocnik trafił na Półwysep Apeniński za 3 miliony euro z Pogoni Szczecin.

Polak szybko odnalazł się w nowym środowisku. W obecnej kampanii zaliczył już 18 występów we wszystkich rozgrywkach oraz zanotował jedną asystę.

W wywiadzie udzielonym TVP Sport były zawodnik między innymi Valencii U-19 postanowił poruszyć kilka interesujących kwestii.

O pewności siebie…

–  Gram w bardzo dobrej lidze i pod względem liczby minut jestem zadowolony, choć wiem, że muszę mocno walczyć o pierwszy skład. Nasza sytuacja nie jest najłatwiejsza, ale ma gigantyczny wpływ na to, do której reprezentacji mogę otrzymać powołanie – podkreślił piłkarz.

O pracy z trenerem Paulo Sousą…

– Mieliśmy dobrą relację. Jest bardzo dobrym trenerem, mimo opinii, jaka o nim panuje. Zwraca dużą uwagę na indywidualny rozwój zawodników. Ma dobre podejście do piłkarzy. Czułem, że przy nim rozwijam się po każdym treningu. Byłem zadowolony ze współpracy.

O różnicy pomiędzy reprezentacją Santosa, a reprezentacją Probierza…

– Nie mogę zbyt wiele powiedzieć, ale rzuciło mi się w oczy, że trener Probierz jest otwarty na media. Ponownie nagrywane są vlogi, a poza boiskiem trener dba o relacje z zawodnikami. Dużo z nami rozmawia. Na boisku zespół zyskuje pod względem mentalnym i łapie sporo pewności siebie. To widać podczas treningów i powoli będzie coraz lepiej również w meczach.

– Trener Santos mniej z nami rozmawiał, ale też każdy funkcjonuje zupełnie inaczej. Trener Probierz jest otwarty na nas, chce pomagać zawodnikom. Ja też jestem osobą, która lubi dużo mówić. Kiedy przyjeżdżam na kadrę, kontakt ze strony selekcjonera jest dla mnie ważny – zaznaczył Łęgowski w wywiadzie udzielonym dla TVP Sport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.