Mateusz Borek wraca do komentowania

Borek

Dariusz Szpakowski, Mateusz Borek / fot. Mikołaj Barbanell

Eurosport poinformował o powrocie do ich stacji Mateusza Borka.

Puchar Niemiec wkracza decydującą fazę. W dniach 9-10 czerwca rozegrane zostaną mecze półfinałowe. Pracować przy nich będzie m.in. Mateusz Borek. Współzałożyciela „Kanału Sportowego” zarówno ponownie usłyszymy w roli komentatora, jak i zobaczymy w roli eksperta w studio.

Wyjątkowa okazja, to i wyjątkowi goście. Fantastycznie zapowiadający się półfinał Pucharu Niemiec skomentuje na antenie Eurosportu 1 jeden z najlepszych komentatorów w Polsce i wielki znawca niemieckiej piłki nożnej Mateusz Borek, znakomicie znany widzom stacji z komentowania przez osiem sezonów meczów Bundesligi.

Ekspertem w trakcie transmisji, a także w meczowym studiu będzie były zawodnik m.in. Hansy Rostock Sławomir Chałaśkiewicz. Gościem w studiu będzie też komentator Eurosportu Edward Durda.

We wtorkowym półfinale 1. FC Saarbruecken podejmie Bayer Leverkusen, w którego barwach wystąpi jeden z największych talentów niemieckiej piłki Kai Havertz. Tym razem Borek poprowadzi studio z Chałaśkiewiczem i Durdą, a mecz skomentują Chałaśkiewicz i Tomasz Lach – czytamy na stronie eurosport.tvn24.pl.

Plan transmisji w Eurosporcie 1:

wtorek 9 czerwca, godzina 20:30: 1. FC Saarbruecken – Bayer Leverkusen, komentarz: Tomasz Lach, Sławomir Chałaśkiewicz, studio: Edward Durda, Mateusz Borek, Sławomir Chałaśkiewicz

środa 10 czerwca, godzina 20:30: Bayern Monachium – Eintracht Frankfurt, komentarz: Mateusz Borek, Sławomir Chałaśkiewicz, studio: Edward Durda, Tomasz Lach, Sławomir Chałaśkiewicz

Dla przypomnienia – Borek od 2000 roku pracował w Polsacie Sport. Przez dwadzieścia lat był związany z tą stacją. Odszedł gdy włodarzom nie spodobała się działalność internetowa eksperta. Wraz z Michałem Polem, Tomaszem Smokowskim i Krzysztofem Stanowskim założyli „Kanał Sportowy” na YouTube, który szybko zyskał dużą popularność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.