Martin Skrtel opuścił Atalantę… po 3 tygodniach

Długo Słowak nie zabawił w Lombardi. Nie zdążył nawet zadebiutować.

fot. twitter.com/Atalanta_BC

Według włoskich mediów słowacki obrońca Martin Skrtel rozwiązał kontrakt z Atalantą. Zawodnikiem drużyny z Bergamo był od niecałego miesiąca.

9 sierpnia 2019 roku Martin Skrtel został nowym nabytkiem Atalanty Bergamo. Były zawodnik m.in AS Trenczyn, Zenitu St. Petersburg czy Liverpoolu związał się roczną umową po tym, jak za darmo przeszedł z tureckiego Fenerbahce. Nowy numer “37” nie zdążył nawet zadebiutować na Stadio Atleti Azzurri d’Italia.

Według włoskich mediów Skrtel właśnie rozwiązał kontrakt z Atalantą. Jednym z powodów miały być konflikt z trenerem Włochów – Gian Piero Gasperinin. Klub natomiast twierdzi, że Skrtel miał problemy z aklimatyzacją oraz słabo znosił intensywność treningów.

Atalanta w tym sezonie będzie grać nie tylko w Serie A oraz Coppa Italia, ale także w Lidze Mistrzów. Dlatego każda możliwość rotacji będzie kluczowa do gry na wielu frontach. A okienko się kończy. W Champions League 3. drużyna zeszłego sezonu ligi włoskiej zmierzy się w grupie C – z Manchesterem City, Szachtarem Donieck oraz Dinamem Zagrzeb. I to z mistrzami Ukrainy najprawdopodobniej będą się bić o wyjście z grupy z drugiego miejsca.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *