Marsylia mimo przewagi tylko remisuje z AS Monaco

Marsylia zremisowała z AS Monaco 1-1.

flickr.com

Od początku spotkania Olympique Marsylia miał przewagę, co raczej dziwić nie powinno. Ze strony gospodarzy miało miejsce kilka ataków skrzydłami, aktywni byli Amavi i Thauvin, lecz Ocampos i spółka nie byli dobrze ustawieni, by piłka znalazła drogę do siatki. Pierwsza poważniejsza okazja miała miejsce w piątej minucie spotkania. Po jednym z dośrodkowań gospodarzy, piłkę otrzymał Sanson. Był jednak atakowany przez dwóch zawodników AS Monaco. 22-latek rozsądnie posłał futbolówkę do Payeta, który mimo dogodnej okazji gola nie strzelił. Kibice “Les Olympiens” długo nie zawracali sobie tym głowy. Niedługo później, w trzynastej minucie spotkania, Maxime Lopez strzelił swojego pierwszego gola w Ligue 1. I to w jakim stylu! Ustawiony poza polem karnym Lopez idealnie zmieścił futbolówkę pomiędzy defensorami gości i ustawił wynik na 1-0. W miarę możliwości AS Monaco wzięło się w garść. Częściej przy piłce widzieliśmy zawodników w czerwono-białych koszulkach, niż na samym początku. To przyniosło zamierzone efekty. Z około 11 metra po wysunięciu piłki Heinrichsa gola strzelił Youri Tielmans. Tym samym zdobył piątą bramkę w tej kampanii.

W drugiej połowie AS Monaco miało już pomysł na grę. Czerwono-biali postanowili byli skuteczniejsi z kontrataku. Mieli nawet dogodną sytuację, by wyjść na prowadzenie, jednakże została ona zaprzepaszczona przez Gołowina. Po nieudanych atakach AS Monaco było zmuszone do cofnięcia się. Gospodarze mieli coraz więcej okazji do zmiany rezultatu. W 72 minucie miała miejsce sporna sytuacja. Florian Thauvin wprawdzie oddał celny strzał do bramki, ale wcześniej Diego Benaglio był faulowany przez Ocamposa. Sędzia w ów sytuacji z korzystał z systemu VAR, dzięki któremu zmienił swoją decyzję – wciąż mieliśmy remis. Pod koniec spotkania gospodarze coraz częściej wyprowadzali piłkę po skrzydle, ale czujna była defensywa AS Monaco. Mecz finalnie zakończył się remisem 1-1. Dla AS Monaco cenny punkt, Marsylia nie umiała zaś wykorzystać swojej przewagi.