Marc Overmars: UEFA i KNVB można porównać do Donalda Trumpa

fot. goal.com

Marc Overmars wyraził swoje niezadowolenie z decyzji holenderskiej federacji dotyczącej chęci dokończenia obecnego sezonu. Jego zdaniem UEFA i KNVB działają jak Donald Trump.

Holenderska federacja poinformowała, że UEFA nalega na dokończenie sezonu. KNVB zamierza dostosować się do tej decyzji. Tym samym Eredivisie wróci do gry, gdy tylko będzie to możliwe i będzie kontynuować rozgrywki nawet do początku sierpnia.

Liga jest martwa, a zdrowie najważniejsze. Działaczom zależy tylko na pieniądzach, a nie dobru ludzi. Miałem nadzieję, że federacja podejmie niezależną decyzję, ale woli się chować za plecami UEFA – powiedział Overmars.

Nie potrafię tego zrozumieć, bo w Holandii nie jesteśmy tak uzależnieni od pieniędzy z praw telewizyjnych jak w innych ligach. Moim zdaniem UEFA wywiera zbyt dużą presję, by dokończyć rozgrywki za wszelką cenę. Według mnie UEFA i KNVB można porównać do Donalda Trumpa, który jeszcze niedawno mówił, że gospodarka jest ważniejsza od koronawirusa – dodał dyrektor Ajaksu Amsterdam

Rozgrywki Eredivisie przerwano po 26 kolejkach. Liderem tabeli jest Ajax Amsterdam, lecz drugi AZ Alkmaar zgromadził do tej pory taką samą liczbę punktów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.