Manuel Neuer o wyciekach ws. negocjacji z Bayernem: Oczywiście, że jestem zły

Manuel Neuer

fcbayern.com

Atmosfera w Bayernie Monachium stała się w ostatnich dniach napięta. Głównie przez różne spekulacje mediów w sprawie Manuela Neuera. Niemieckiemu bramkarzowi za rok wygasa kontrakt.

Oczywiście, że jestem zły. Wszystkie moje negocjacje z Bayernem odbywały się przez lata z pełnym zaufaniem, nic nie wyciekało. A teraz ciągle trafiają do mediów jakieś szczegóły, do tego nie zawsze prawdziwe – stwierdził Neuer w wywiadzie dla „Bildu”..

W mediach pojawiały się różne doniesienia. Większość sugerowało, że 34-latek żąda znacznej podwyżki wynagrodzenia. Ponadto padała informacja o tym, że Manuel żąda pięcioletniej umowy. Był za to mocno krytykowany.

Jest jasne, że oczekiwanie umowy pięcioletniej to utopia. Te informacje są bezsensowne. Mam 34 lata i nie wiem co będzie, gdy będę miał 3 – powiedział Neuer – Co do zasady, to czułem się zawsze doceniany i czuję się teraz, ale irytuje mnie, że od 2011, od kiedy jestem w Bayernie, negocjacje zawsze toczyły się w atmosferze zaufania. Nic nie wyciekało. A teraz szczegóły rozmów trafiają do mediów i do tego nie zawsze są to szczegóły prawdziwe. Oczywiście, że jestem zły z tego powodu. Nie znałem Bayernu od tej strony. Byłem przyzwyczajony do tego, że z ludźmi na kierowniczych stanowiskach w klubie współpracujemy na zasadzie lojalności, tak jak ja jestem lojalny jako bramkarz i kapitan. A jeśli teraz wypływają szczegóły rozmów, i jest to nakierowane na osiągnięcie jakiegoś celu, to jednak wpływa to na moje rozumienie słowa „docenienie” – 

Obie te liczby są nieprawdziwe. W rozmowach z Hasanem Salihamidziciem i Oliverem Kahnem byliśmy bardzo elastyczni, jeśli chodzi o czas trwania nowej umowy. A co do wynagrodzenia, to trudno to ująć jedną cyfrą, bo są różne propozycje, zależne od czasu trwania umowy. Biorą też pod uwagę konsekwencje obecnego kryzysu. Manuelowi chodzi o jedno: docenienie.  Nie chodzi o to, żeby być numerem 1 na liście płac. Chodzi o to, że Manuel jest najlepszym bramkarzem na świecie, kapitanem klubu i reprezentacji, robi poza boiskiem dużo rzeczy dobrych dla Bayernu. I decydenci mają tego świadomość. Stąd słowo: docenienie – dodaje menedżer zawodnika Thomas Kroth.

Neuer jest przekonany, że to osoby z klubu wynoszą różne plotki do mediów. Podkreślił, że z jego strony do negocjacji przysiadają zazwyczaj dwóch, trzech przedstawicieli do których ma pełne zaufanie.

Źródło: Bild/Sport.pl


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.