W środowym spotkaniu Ligi Mistrzów, Manchester United, tylko zremisował na wyjeździe z Szachtarem Donieck. “Czerwone Diabły” prowadziły po pierwszej połowie i golu Danny’ego Welbecka, lecz w drugiej części meczu Szachtar zerwał się do walki i wyrwał rywalom punkt po golu Taisona.

Od początku spotkania przeważał Manchester United. Już w 9″minucie na prowadzenie gości mógł wyprowadzić Robin van Persie, lecz strzelił bardzo niecelnie. W odpowiedzi, po pięciu minutach Szachtar miał rzut rożny, ale w sporym zamieszaniu w polu karnym, nikt nie zdołał wbić piłki do siatki.  W 19′ bramkę strzelił Dany Welbeck. Bramka padła po rajdzie Antonio Valencii, który zagrał piłkę w pole karne do Fellainiego, a ten przed bramkę Szachtara, gdzie dopadł do niej Danny Welbeck i zdobył bramkę na 1:0. Do końca pierwszej połowy atakował Szachtar, lecz bez  skutku.  Na początku drugiej połowy inicjatywę przejęli gospodarze, a Manchester United zaczął grać ostro. Na początku żółtą kartkę otrzymał Fellaini, a kilka minut później Vidić, obie za brutalne faule na gospodarzach. Po wejściu Ryana Giggsa w 66″ minucie, Man U zaczęło atakować.  W 71” minucie bramkę mógł strzelić Robin van Persie, lecz jego strzał został zablokowany. W odpowiedzi Szachtar zaczął atakować jak oszalały. W 76″minucie “Górnikom” udało się wyrównać. Rakitskiy podłączył się do akcji Szachtara i po rozegraniu piłki z partnerami z ataku, podał wzdłuż linii bramkowej. Nikt piłki nie wbił do siatki drużyny z Manchesteru, ale Nemanja Vidić interweniował tak niefortunnie, że wystawił piłkę Taisonowi, a jemu nie pozostawało nic innego, jak umieścić ją w siatce gości. W końcówce Szachtar mógł nawet wygrać, lecz świetnie spisywał się De Gea.

Szachtar Donieck – Manchester United 1:1 (0:1)

Bramki: Danny Welbeck (18) – Taison (76)

Żółta kartka: Nemanja Vidić

Sędzia: Pavel Kralovec (Czechy)

Szachtar Donieck: Andrij Pjatow – Darijo Srna, Ołeksandr Kuczer, Jarosław Rakickij, Wiaczesław Szewczuk – Fernando (84. Ilsinho), Tomas Huebschman – Taison (90. Bernard), Alex Teixeira, Douglas Costa – Luiz Adriano (90. Facundo Ferreyra)

Manchester United: David de Gea – Rafael, Chris Smalling, Nemanja Vidić, Patrice Evra – Antonio Valencia, Michael Carrick, Marouane Fellaini (66. Ryan Giggs), Tom Cleverley – Danny Welbeck (90. Phil Jones), Robin van Persie.