Manchester City górą w hicie kolejki!

Daily Star

Dziś na Etihad Stadium Manchester City podejmował Liverpool w hicie kolejki. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Na listę strzelców wpisali się Sergio Aguero i Leroy Sané po stronie The Citizens, a także Roberto Firmino po stronie The Reds. Porażka Liverpoolu sprawiła, że w Premier League nie ma już drużyny niepokonanej.

Początek spotkania był zdecydowanie lepszy w wykonaniu zawodników The Citizens. Można było odnieść wrażenie, że goście na ten mecz nie dojechali. Zwłaszcza przy akcjach kreowanych przez Sane i Aguero. Liverpool miał też problem z przekazaniem piłki do drugiej linii. Pep Guardiola ustawił swoich graczy w taki sposób, aby przeszkadzać rywalowi w rozgrywaniu. W 18. minucie goście stworzyli sobie groźną sytuację, która później miała nieoczekiwany zwrot. Mohamed Salah posłał futbolówkę do Sadio Mané, gdzie strzałem po ziemi trafił w słupek. Piłkę chciał jeszcze wybijać Aymeric Laporte, ale niefortunnie trafił w bramkarza, był bliski strzelenia gola samobójczego. W ostatniej chwili sytuację uratował John Stones. Manchester City z każdą upływającą minutą robił się coraz groźniejszy. Ich ataki nabierały rozpędu. The Reds byli całkowicie zamknięci we własnym polu karnym. Wszelkie próby wyjścia z kontrą, wybicia piłki w celu uporządkowania szyków obronnych kończyły się niepowodzeniem. W 40. minucie gospodarze udokumentowali swoją przewagę. Sergio Agüero wykorzystał podanie od Bernardo Silvy, a następnie oddał mocny strzał, z którym nie poradził sobie Alisson. Duży błąd popełnił w tej akcji Dejan Lovren. Mógł bardziej przyblokować argentyńskiego snajpera. Do przerwy 1:0.

Na początku drugiej połowy Liverpool wciąż nie miał pomysłu na pokonanie muru stworzonego przez Pepa Guardiolę. Z kolei The Citizens rozpędzali się z każdą kolejną chwilą, chcieli jak najszybciej podwyższyć prowadzenie. Ofensywne trio – Mane, Firmino, Salah – było całkowicie bezbarwne. Po dłuższym czasie słabszej gry gracze The Reds zaczęli dochodzić do głosu. Stuprocentową okazję na gola miał Roberto Firmino, ale świetnie interweniował Ederson. W 64. minucie Brazylijczyk dopiął swego. Wykorzystał podanie od Andrew Robertsona i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Gdy na tablicy wyników znów widniał wynik wskazujący podział punktów mecz toczył się praktycznie od bramki do bramki. Szczęście tym razem było po stronie gospodarzy, bowiem w 72. minucie strzelili drugiego gola. Raheem Sterling podał piłkę do wbiegającego w pole karne Leroy’a Sané. Niemiec oddał strzał, z którym Alisson nie miał prawa sobie poradzić. W kolejnych minutach Manchester City mógł zabić ten mecz czy to po akcjach Aguero, czy Sane, także Sterlinga. Niestety zawodziła skuteczność, a brak chęci do podania do lepiej ustawionych kolegów. Spotkanie kończy się wynikiem 2:1.