Maciej Stolarczyk po meczu z Pogonią: Wygraliśmy sercem i determinacją

Maciej Stolarczyk / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Trener Jagiellonii Białystok Maciej Stolarczyk wziął udział w konferencji prasowej po wygranym 2:0 meczu z Pogonią Szczecin w ramach 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy. – Wygraliśmy ten mecz sercem i determinacją – podkreślił szkoleniowiec.

Jagiellonia Białystok wyszła na prowadzenie w 58. minucie spotkania za sprawą trafienia Tomasza Kupisza. Były reprezentant Polski najlepiej odnalazł się w polu karnym przeciwnika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Dla 33-latka to pierwszy gol w tym sezonie Ekstraklasy.

Gospodarze sobotniej rywalizacji poszli za ciosem i już 20. minut później podwyższyli prowadzenie. Gola na 2:0 strzelił Jesus Imaz, który pewnym strzałem po ziemi sfinalizował szybki kontratak swojego zespołu. Przez kilkanaście sekund mogło się jednak wydawać, że radość Jagiellończyków była zdecydowanie przedwczesna. Hiszpan w momencie strzału był bowiem na pozycji spalonej.

Sędzia Szymon Marciniak ostatecznie uznał bramkę po interwencji systemu VAR. Żółto-czerwone trybuny eksplodowały z radości przy akompaniamencie utworu Zenona Martyniuka “Przez twe brameczki strzelone”.

W kolejnych minutach przyjezdni rzucili się do ataku. Ich determinacja w ofensywie nie przełożyła się jednak na zdobycz bramową. Jagiellonia przerwała tym samym fatalną serię ośmiu meczów bez zwycięstwa w lidze. Pogoń natomiast nie wygrała żadnego oficjalnego meczu w 2023 roku.

Więcej o meczu Jagiellonii Białystok z Pogonią Szczecin pisaliśmy TUTAJ.

Maciej Stolarczyk: Wygraliśmy sercem i determinacją

Przede wszystkim jesteśmy szczęśliwi po wygranym meczu. Ponadto stało się to w takich okolicznościach, jak pożegnanie Ivana Runje. Bardzo chcieliśmy mu sprawić miły prezent. Poszukałbym analogii do meczu w Szczecinie. Dziś to Pogoń wykreowała więcej okazji, miała więcej z gry, ale tym razem przegrała spotkanie.  Podobnie było w naszym przypadku w lipcu ubiegłego roku. Wygraliśmy ten mecz sercem i determinacją – przyznał trener na pomeczowej konferencji prasowej.

I dodał:

Chciałbym oglądać taki charakter drużyny w każdej kolejce. Wierzę, że dzięki temu będziemy funkcjonować spokojniej i niebawem pokażemy też lepszy futbol. Pogoń grała wysoko, stwarzała przewagi w bocznych sektorach. Po przerwie skorygowaliśmy ustawienie do tego z poprzedniej rundy. Dzięki temu zneutralizowaliśmy atuty przeciwnika. Zdobyliśmy też bramki. Pogoń była zespołem bardzo niebezpiecznym. Dziś jednak przegrała, ale taki jest futbol.

Jagiellonia Białystok w następnej serii gier wybierze się do Radomia na mecz z Radomiakiem. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na poniedziałek, 20 lutego na godzinę 19:00.