Maciej Skorża z kolejną porażką w Japonii. Falstart polskiego szkoleniowca

urawa-reds.co.jp

Szkoleniowiec Urawy Red Diamonds, Maciej Skorża odniósł drugą porażkę z rzędu w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Nie takiego startu w lidze japońskiej wyobrażał sobie Maciej Skorża, który w zeszłym sezonie doprowadził drużynę Lecha Poznań do mistrzostwa Polski. Skorża w lutym podpisał kontrakt z Urawą Red Diamonds, który będzie obowiązywać do stycznia 2024 roku.

Prowadzony przez niego zespół inaugurację sezonu rozpoczął od zeszłotygodniowej wyjazdowej porażki 0:2 z FC Tokyo w J1 League. Dzisiaj jego drużyna ponownie poniosła porażkę w identycznych rozmiarach w starciu z Yokohama F. Marinos.

Drużyna Skorży musiała odrabiać straty już od 18. minuty spotkania. Pierwszą bramkę dla Yokohamy F. Marinos zdobył Anderson Lopes, przed przerwą gospodarze mogli jeszcze podwyższyć rezultat, ale do gry wkroczyli sędziowie wozu VAR, którzy anulowani bramkę przez pozycję spaloną zawodnika.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W końcówce spotkania Yan ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Yokohamy F. Marinos. Urawa Red Diamonds zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabelii J1 League. W dwóch rozegranych ligowych meczach nie zdobyli żadnej bramki, a stracili cztery.

Kolejnym przeciwnikiem Urawy Red Diamonds będzie zajmująca 13. miejsce w tabeli C-Osaka. Mecz odbędzie się czwartego marca (sobota) o godzinie 7:00.