Łzy szczęścia i rozpaczy. Portugalia wygrywa Euro U-17!

uefa.com

Po bardzo wyrównanym spotkaniu, regulaminowym czasie gry który nie przyniósł rozstrzygnięcia i emocjonujących rzutach karnych, reprezentacja Portugalii pokonała Hiszpanie, dzięki wygranej w konkursie “jedenastek” 5:4

Spotkanie od początku do końca było bardzo wyrównane. W pierwszych minutach lepsze wrażenie stwarzali Portugalczycy, jednak zapewne przez presje wielkiego finału, ani jedna, ani druga drużyna nie stworzyła składnej akcji przez dłuższy czas. W końcu jednak w 23′ minucie meczu w poprzeczkę trafił Quina, mając stuprocentową sytuacje. Hiszpanie nie byli rywalom dłużni, już minutę później stwarzając zagrożenie pod bramką Costy. Strzał Mbouli został jednak zablokowany. Chwile później, bo w 27′ minucie padła pierwsza bramka, potwierdzająca przewagę optyczną Portugalii. Strzelił Dalot, dla którego to była druga bramka na tej imprezie. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Hiszpanii. Pięć minut później do siatki, po uderzeniu głową, piłkę wpakował najniższy w drużynie Diaz. Dalot próbował wybijać piłkę z linii bramkowej, jednak sędzia uznał gola. Od tego momentu gra była bardzo wyrównana. Raz akcja działa się pod bramką jednej ekipy, raz pod bramką drugiej. W drugiej połowie było kilka dogodnych sytuacji, jednak wynik się utrzymał. To oznaczało, że o tym kto zwycięży zadecydują rzuty karne. Wcześniej, w doliczonym czasie gry, trener Hiszpanii Santiago Denia zdecydował się na zmianę bramkarza. Niewiele to jednak dało, Portugalczycy pewnie trafiali swoje jedenastki. Przy stanie 5:4 do karnego podszedł kapitan Hiszpanów, Morlanes… i jako jedyny chybił. W ten sposób Portugalia sięgnęła po trofeum, a najskuteczniejszy strzelec drużyny, Jose Gomes został królem strzelców turnieju.

Portugalia: Costa – Dalot, Queiros, Leite, Vinagre – Fernandes, Florentino, Quina (79′ Leao) – Dju (55′ Luis), Gomes, Filipe

Hiszpania: Pena (’80+2 Lopez)- Zabarte, Subias, Brandariz, Robles – Busquets, Morlanes, Garcia (70′ Martin), Diaz, Mboula (’80 Lozano)- Ruiz

Hiszpania: ’32 Diaz ; Portugalia: ’27 Dalot