Łukasz Fabiański już po operacji. Jaki jest jego stan zdrowia?

Łukasz Fabiański

Łukasz Fabiański / fot. Mikołaj Barbanell

Łukasz Fabiański przeszedł operację uszkodzonej kości policzkowej i oczodołu. Polak czuje się dobrze. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy wróci do treningów z resztą drużyny. 

Łukasz Fabiański nie będzie dobrze wspominał meczu 25. kolejki Premier League przeciwko Nottingham Forest (4:0). Polak musiał przedwcześnie opuścić boisko z powodu groźne wyglądającej kontuzji twarzy, której nabawił się w starciu z Felipe. Badania medyczne wykazały, że bramkarz doznał złamania kości policzkowej i oczodołu.

W efekcie natychmiastowa operacja okazała się niezbędna. Fabiański na blok operacyjny trafił w ubiegły czwartek, 2 marca. Zabieg przebiegł zgodnie z oczekiwaniami lekarzy i polegał na rozlokowaniu tytanowej płytki w okolicach oczodołu.

W czwartek Łukasz przeszedł operację. W jej trakcie włożono mu tytanową płytkę do oczodołu. Nie wiemy jeszcze, ile potrwa okres jego rekonwalescencji – przyznał trener David Moyes.

I dodał:

– Bardzo lubimy Alphonse’a Areolę. Do tej pory grał mniej tylko dlatego, że Fabiański był tak konsekwentny, pokazał swoje doświadczenie i był niezawodny. 

Przerwa w grze 57-krotnego reprezentanta Polski może potrwać kilka tygodni. Trener West Hamu United ma jednak nadzieję, że doświadczony zawodnik będzie do jego dyspozycji po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej.

Fabiański już od kilku lat jest kluczową postacią “Młotów”, od której trener rozpoczyna układanie wyjściowej jedenastki. W tym sezonie rozegrał łącznie 25 meczów na wszystkich frontach. Wpuścił w nich 27 bramek. W 7 spotkaniach udało mu się zachować czyste konto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.