Luis Diaz zobaczył się z ojcem, którego uwolniono z rąk kolumbijskich rebeliantów

fcliverpool.com

Luis Díaz spotkał się ze swoim ojcem Luisem Manuelem Diazem, który został uwolniony z rąk rebeliantów po 12 dniach przetrzymywania go jako zakładnika.

Napastnik Liverpoolu i jego ojciec płakali, gdy przytulali się po raz pierwszy po porwaniu. Porwanie Luisa Manuela Díaza przez Armię Wyzwolenia Narodowego (ELN) wywołało oburzenie w Kolumbii i za granicą.

Porwano 58-latka i jego żonę dla okupu. Grupa szybko wypuściła jego żonę, Cilenis Marulandę. Lider ELN określił porwanie  jako błąd, ale upierał się, że porwania dla okupu nie stanowią naruszenia zawieszenia broni podpisanego na początku tego roku.

W ubiegły czwartek grupa partyzancka wypuściła Luisa Manuela Díaza urzędnikom Organizacji Narodów Zjednoczonych i Kościoła katolickiego. Później tego samego dnia ponownie spotkał się z żoną i innymi członkami rodziny, ale dopiero teraz mógł objąć swojego syna.

Zawodnik opuścił dwa mecze Liverpoolu, gdy jego ojciec był przetrzymywany przez rebeliantów, ale wszedł z ławki podczas meczu angielskiej Premier League z Luton 5 listopada i strzelił gola na wagę remisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x