Louis van Gaal zmaga się z poważną chorobą, nie rezygnuje w kadrze

chinadaily.com.cn


Louis van Gaal powiedział, iż walczy z rakiem prostaty. Holenderski szkoleniowiec postanowił nie ukrywać przed światem swoją chorobę.

Selekcjoner reprezentacji Holandii był gościem w niedzielnym programie “Humberto”, w którym ogłosił, że zmaga się z agresywną postacią raka prostaty. – Nie chciałem tego mówić moim zawodnikom, ponieważ mogło to wpłynąć na ich występy – przyznał 70-latek.

W kadrze rozpoczął pracę w sierpniu 2021 roku i poprowadził Holandię do mistrzostw świata w Katarze, gdzie zmierzą się z Katarem, Ekwadorem i Senegalem.

– W każdym okresie, w którym byłem menedżerem drużyny narodowej, musiałem wychodzić w nocy, aby udać się do szpitala. Robiłem wszystko, żeby nie dowiedzieli się o tym do tej pory. Myśląc, że jestem zdrowy, ale… nie jestem – stwierdził.

Przeżyłem wiele chorób, w tym z własną żoną. Więc to tylko część życia. Stałem się bogatszy dzięki tym wszystkim doświadczeniom – dodał. Van Gaal nazwał decyzję o zorganizowaniu turnieju w kraju Zatoki Perskiej “śmieszną” i zaznaczył FIFA kierował się wyłącznie “pieniędzmi i interesami handlowymi”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.