LOTTO Ekstraklasa: Zwycięstwo Górnika w Derbach

Ekstraklasa.org

Górnik Zabrze pokonał Piast Gliwice 1:0 po bramce Igora Angulo z rzutu karnego.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli zabrzańscy piłkarze, którzy zajmowali 1. miejsce w tabeli, Piast był 15. W ostatniej kolejce Górnik pokonał na wyjeździe Pogoń 2:1, natomiast Piast przegrał u siebie z Arką 0:1.

Od początku mecz był wyrównany. Jednak pierwszy  strzał zobaczyliśmy dopiero w 32. minucie, mocno uderzał Szymon Żurkowski, ale piłka przeleciała tuż obok słupka. Piast w pierwszej połowie, też raz zaatakował, uderzenie  Martina Konczkowskiego poleciało w trybuny.

Pierwszy celne uderzenie  zobaczyliśmy dopiero w 55. minucie,wykonawcą był Damian Kądzior, jednak przymierzył  zbyt słabo. Dwadzieścia pięć minut później sędzia podyktował być może  karnego dla Górnika. Był jednak mocno wątpliwy, Igor Angulo raczej nie był faulowany. Po przepychankach Jakub Szmatuła wyleciał z boiska. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pokonał Dobrivoja Rusova. Sędzia do regulaminowego czasu doliczył aż siedem minut. W 96. minucie Górnik miał kolejny rzut karny, tym razem jak najbardziej zasłużony, faulowany był Szymon Żurkowski. Do piłki podszedł po raz kolejny Igor Angulo, ale tym razem jego strzał obrobił Dobrivoj Rusov.

Obie drużyny zagrały fatalne spotkanie, jednak los się uśmiechnął do Górnika. Zabrzańscy piłkarze wygrali po karnym którego raczej nie było i odnieśli zwycięstwo, Piast nadal musi szukać punktów.