LOTTO Ekstraklasa: Zwycięstwo Bruk Betu w Szczecinie

Ekstraklasa.org

W drugim sobotnim meczu 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Pogoń Szczecin przegrała z Bruk Betem Termalicą 2:3. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Adam Frączczak, natomiast dla gości trafiali Łukasz Piątek, Vitālijs Maksimenko oraz Dávid Guba.

Od mocnego uderzenia mecz rozpoczęli goście, którzy już w 3. minucie wyszli na prowadzenie. Roman Gergel uderzył sprzed pola karnego, fatalnie interweniował bramkarz gospodarzy, który odbił piłkę prosto pod nogi Łukasza Piątka, a pomocnik Bruk Betu dał prowadzenie swojej drużynie. Chwilę później powinno być już 0:2. Idealne podanie od Łukasz Piątka dostał Bartosz Śpiączka, jednak napastnik klubu z Niecieczy zmarnował kapitalną okazję. W 23. minucie, dobrą okazję do wyrównania mieli gospodarze, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ricardo Nunesa, Rafał Murawski uderzył z pierwszej piłki, jednak idealnie ten strzał obronił bramkarz gości. Chwilę później, sędzia po wideoweryfikacji podyktował rzut karny dla Pogonii po zagraniu ręką. Do piłki ustawionej jedenaście metrów obok bramki podszedł Adam Frączczak i zdobył piękną bramkę. Pięć minut przed przerwą Pogoń miała rzut wolny. Mocny strzał Ricardo Nunesa obronił Jan Mucha.

Drugą połowę świetnie zaczęli gospodarze. W 47. minucie, strzał Rafała Murawskiego wypluł Ján Mucha, a świetną orientacją,  popisał się Adam Frączak, który uderzył z woleja i dał prowadzenie Pogoni. Bruk Bet próbował odrabiać straty. Udało im się to dopiero osiem minut przed końcem meczu. W dużym zamieszaniu najlepiej się odnalazł Vitālijs Maksimenko który sprytnie umieścił piłkę w bramce. Remis jednak to było za mało dla gości. W 88. minucie, Dávid Guba podprowadził piłkę pod pole karne i kapitalnym strzałem pokonał Załuskę. Jeszcze w doliczonym Lasha Dvali mógł doprowadzić do remisu, jednak uderzył nad bramką z kilku metrów.