LOTTO Ekstraklasa: Zapowiedź meczu: Ruch Chorzów – Korona Kielce

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

13.kolejka LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/17 była pechowa? Pełnej odpowiedzi w tej chwili nie otrzymamy, bo do rozegrania został nam jeden mecz, który jest dosyć szczególny…

Ostatni Ruch Chorzów przed własną publicznością podejmie przedostatnią Koronę Kielce.

Powiedzenie, a raczej napisanie, że obu ekipom w lidze się nie przelewa (chyba na każdej płaszczyźnie), nie będzie w moim wykonaniu „odkryciem Ameryki”. Zacznijmy może od gospodarzy.

42. dni – tyle trwa zwycięska niemoc podopiecznych Waldemara Fornalika w aktualnie rozgrywanym sezonie. Ostatni sukces udało się osiągnąć we Wrocławiu (12.09.2016), gdzie „Niebiescy” pokonali miejscowy Śląsk (2:1).

Kolejny problem? Gra na swoim terytorium. Śląska drużyna, chyba zbyt głęboko wzięła pod uwagę starą maksymę „Gość w dom, Bóg w dom”, ponieważ w tych rozgrywkach liczba wygranych Chorzowian na stadionie przy ul.Cichej 6, zamyka się na cyfrze „1”. Jak ktoś nie pamięta, to chodzi tu o mecz z Górnikiem Łęczna w ramach 1.kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Sztab szkoleniowy gospodarzy przed tym starciem będzie mógł skorzystać z większości dostępnych zawodników w kadrze. W poprzedniej serii, nikt nie „nałapał” kartek.

Przechodzimy do przyjezdnych. Tomasz Wilman, trener Korony Kielce, ma świadomość tego, że dobry wynik w Chorzowie może mieć ogromny wpływ na ulokowanie w ligowej tabeli. Dlaczego? W przypadku dzisiejszego victorii, jego gracze wskoczą na 8. pozycję, strącając z niej Legię Warszawa, która będzie miała jedno oczko mniej (16.punktów). Ale… w przypadku porażki, to „ Złoto – Krwiści” lądują na samym dnie, a zarazem sprawiają, że dzisiejsi oponenci wydostają się z miejsca spadkowego.

Team z województwa świętokrzyskiego w ostatnich tygodniach nie ma przyjemnych wspomnieć z delegacji… Bilans dwóch ostatnich:

Cracovia 6:0 Korona Kielce

Górnik Łęczna 4:0 Korona Kielce

Możemy się spodziewać, że ta passa będzie chciana zostać szybko „skorygowana”.


Ruch Chorzów – Korona Kielce

Chorzów, 18:00, transmisja tv: EUROSPORT 1

Arbiter główny: Daniel Stefański


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *