Lotto Ekstraklasa: Zagłębie znów zwycięskie

Zagłębie Lubin pokonało Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 2:0 w meczu 3. kolejki Lotto Ekstraklasy po bramkach Krzysztofa Janusa i Filipa Starzyńskiego. Drużyna Piotra Stokowca po tym spotkaniu została liderem ligowej tabeli.

Gospodarze objęli prowadzenie już w ósmej minucie meczu, kiedy to po podaniu Filipa Starzyńskiego bramkę zdobył Krzysztof Janus. Zagłębie podwyższyło wynik spotkania w doliczonym czasie pierwszej połowy. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Filip Starzyński nie dając szans na skuteczną obronę Pilarzowi.

Dzięki tej wygranej Zagłębie Lubin z dorobkiem dziewięciu punktów zostało liderem Lotto Ekstraklasy. Miedziowi nie stracili bramki w trzech meczach ligowych, za tydzień czeka ich starcie z Pogonią Szczecin. Natomiast Bruk-Bet Termalica Nieciecza zajmuje piąte miejsce mając sześć punktów. W następnej kolejce zmierzy się z Górnikiem Łęczna.

31.07.2016 r. godz. 15:30 Lotto Ekstraklasa – 3. kolejka

Zagłębie Lubin 2:0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza (2:0)

Bramki: Krzysztof Janus (8′), Filip Starzyński (45+1′)

Zagłębie: Polacek – Tosik, Dąbrowski, Jach, Dziwniel – Ł.Piątek, Kubicki – Janus, Starzyński (54′ Rakowski), Vlasko (61′ Janoszka) – Papadopulos (68′ K.Piątek)

Bruk-Bet Termalica: Pilarz – Pleva, Osyra, Putiwcew, Fryc – Guba (70′ Juhar), Kupczak, Jovanović, Babiarz (67′ Stefanik) – Kędziora (59′ Misak) – Gutkovskis

Sędzia: Piotr Lasyk